Haftanın Pratik Menüsü

Her güne nefis bir tarif önerisiyle yanınızdayız. MigrosTV’nin kısa ve kolay videoları menü seçiminize ilham verecek…

1. Hindi Sote

Migros iyi et reyonlarından alacağınız hindi etiyle lezzeti bol, sağlıklı ve pratik bir sote tarifi hazırlayabilirsiniz. Farklı sebzelerle renklenen tarifimiz yanına pilav, salata yakıştırabilir, nefis bir sofra kurabilirsiniz. Detaylı ve kolay adımlar için videomuzu izleyin.

Protein deposu lezzet; Hindi sote

hindi-sote

2. Bamya Çorbası

Bol etli bamya çorbası tarifinin en lezzetli hali MigrosTV’de! Bu nefis bamya çorbası, favorilerinizin arasına girmeye aday.

Yemeğe nefis başlangıç; Bamya çorbası

bamya-corbasi

3. Soğuk Kahve

“Yazın yükselen sıcaklarında bile kahveden vazgeçmem.” diyenler; size serinletici bir önerimiz var desek? Kahvenin müthiş lezzetinden, uyandırıcı etkisinden bir şey kaybetmeden sadece serinlik eklediğimiz tarif, bardaklara doluşturmak için tüm sevenlerini bekliyor.

Evde de olur; Soğuk kahve

evde-soguk-kahve-yapimi

4. Pişmeyen Kek

Tatlı krizi yaşayanlar iyi bilir; böyle anlarda damaklar hem leziz hem de kolay yapıma sahip bir tatlı ile buluşmak için oldukça ısrarcıdır. Kısıtlı zamanda yapılabilen, en iyi tarifin yolları aranır durur. Sıkı durun, o en iyi tariflerden biri karşınızda! Pişmeyen kek, çayın demlenmesinden bile daha hızlı hazır olacağı için yanına soğuk bir içecek bulsanız iyi edersiniz.

Çok kolay, çok lezzetli; Pişmeyen kek

pismeyen_kek_tarifi

5. Tepsi Kumpir

Sokak lezzetlerinin yıldızı, birçok malzemenin bir araya geldiği kumpir; kafaları biraz karıştırsa da damakları asla rahatsız etmeden aksine son derece memnun bırakan özel seçeneklerden biridir. Oldukça doyurucu, farklı ve pratiktir. İçine bolca kaşar peyniri ve tereyağı; üzerine bolca ketçap ve mayonez eklenmesi sayesinde herkesi kendine âşık eder. Eh o zaman neden onu kendi evimizde de kolayca hazırlayıp rahat rahat tüketmeyelim, dedik ve sıradaki videomuzu hazırladık.

Yapımı farklı, lezzeti aynı; Tepsi kumpir

tepsi_kumpiri_tarifi

6. Saksı Kebabı

Karnıyarık yemeğinin kıskanacağı, patlıcan kızartmalarının gıpta ile bakacağı, tadanların ise parmaklarını yiyeceği farklı mı farklı, leziz mi leziz bir tarif var sırada! Öyle ya, patlıcan ve et birleşir de ortaya kötü bir sonuç çıkar mı hiç?

Karnıyarık kıskansın; Saksı kebabı

saksi-kebabi-tarifi

7. Protein Pankek

Sağlıklı yaşama gönül verenler, daima fit görünmeyi amaç edinenler proteinin önemini iyi bilir; çünkü protein daima tok tutan, zararsız seçeneklerden biridir. Ona besinlerimizde ne kadar yer versek az dedik ve bu kez sağlığa lezzet kattık. Nasıl mı?

Sporculara özel; Protein pankek

pankek_tarifi