Haftanın Sevilenleri: Ne Pişirsek?

Bu haftanın sevilenlerini sizin için sıraladık, her güne bir tarif önerimizi mutlaka deneyin.

1. Ispanak Çorbası

Faydalı mı faydalı, yeşil mi yeşil, sıcacık bir tas çorba; desek mutfağa doğru yola koyulmanıza yeter sanırız… İçerdiği A, C, E ve B grubu vitaminleri; demir, magnezyum, fosfor ve iyot mineralleri ve protein açısından oldukça zengin olan ıspanak çorbası hem büyükler hem de bebekler için harika bir öğün adayı!

ispanak-corbasi

Sağlık dolu: Ispanak çorbası

2. Boyoz

İsmini İspanyolcada “küçük somun” anlamına gelen “bollo” kelimesinin çoğul halinden alan, özellikle sabah kahvaltılarını taçlandıran lezzetlerin başında gelen boyoz, bol yağlı ve katmerli yapısı ile gönlümüzde katmer katmer yer açmıştır kendisine.

boyoz

Kahvaltıda tanışın: Boyoz

3. Ağzı Açık

Kıyma ve hamur ikilisinin aşkına bayılanlar, bu lezzet önce damağınızı sonra ruhunuzu ele geçirecek; açın ağızları! Kızartırken kokusuyla davet edecek, hoş görüntüsü ile sofra düzeninize güzellik katacak, misafirlerinizin ağzını açık bırakacak bu yöresel lezzet ile aynı zamanda haritada bir yolculuğa çıkmış olacaksınız.

agzi-acik

Yöresel lezzet: Ağzı açık

4. Elmalı Pankek

İlk defa yiyenlerin; krep, börek hatta akıtma olarak tanımlama kararsızlığında bulunduğu daha çok Amerikan filmlerinden tanıdık olduğumuz pankeki bu hafta sonu kahvaltı sofranıza davet etmeye ne dersiniz? İyi bir tanışma olacağından eminiz.

elmali-pankek

Çok tatlı: Elmalı pankek

5. Paçanga Böreği

En taze ve en çıtırından günlük yufka, iyisinden bir kaşar, çemensizinden pastırma, kıpkırmızı ve mis kokulusundan domates, en aromatiklerinden biberlerin nefis birlikteliği ve işte paçanga böreği!

pacanga-boregi

Çay yoldaşı: Paçanga böreği

6. Pazı Yaprağında Sebzeli Somon

Denizden gelen lezzet ve yeşil sebzelerin sağlık dolu birleşimi! Pazı yaprağında sebzeli somon MigrosTV’de.

somon

Sebze ve balığın sağlıklı birlikteliği: Sebzeli somon

7. Portakal Sulu Ayvalı Kereviz

Sebze ve meyvelerin gücü adınaaa! Bu kez ayva ve kerevizin sihirli gücünü birleştirip yemeklerinizin farkını ve sağlıklı lezzetini ikiye katlamaya hazır olun! Ayvayı yiyeceksiniz; ama bu kez kerevizle birlikte hem de sonucu oldukça mutlu edecek!

kereviz

Mevsiminde güzel: Ayvalı kereviz