Haftanın Yeni Tarifleri MigrosTV’de Sizlerle!

1-Anadolu Lezzetleri Kolot Peynirli Mıhlama

Anadolu lezzetleri sofranızı güzelleştirmeye devam ediyor; sırada bolca tereyağının kokusu ve uzayan peyniri sayesinde herkesi daha tatmadan büyüleyen mıhlama var!

Karadeniz mutfağının gözdesi olsa da ülkemizin her yerinde çok sevilen lezzetler arasına girmeyi başaran mıhlama, bu kez sizin sofranızda yer almaya çoktan hazır. İster kaşıklayarak isterseniz de ekmek banarak tüketebileceğiniz nefis mıhlamanın eriyen peyniri ile siz de mest olmaya hazır olun, yalnız baştan uyaralım bu lezzet yoğun kalori içerir!

2- Kurabiye Nasıl Saklanır?

Çay sofralarının vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alan çeşit çeşit kurabiyeleri nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz? Bin bir emekle yaptığınız kurabiyeler, daha tadına doyamadan bayatlayıp sertleşiyorsa sıradaki videomuz tam size göre demektir!

3- Evde Patates Cipsi Yapımı

Patates cipsi, çocuktan yetişkine herkesin bayıldığı lezzetlerden biridir. Siz de keyifli anlarınızı patates cipsiyle tamamlamak istiyor fakat paketlenen hallerindeki katkı maddelerinden çekiniyorsanız sıradaki videomuz tam size göre demektir; çünkü ev yapımı patates cipsi hazırlayıp onun en sağlıklı halini tüketmenin sırlarını verdik.

4-Narlı Kinoa Salatası

Çay sofralarının vazgeçilmezi olan bol acılı kısırın tahtını sallayacak, sağlıklı bir seçenekle tanışmaya ne dersiniz?
Zayıflamaya yardımcı olması, bolca protein içermesi ile bilinen beyaz kinoanın gücünü nar lezzeti ve vitaminleriyle buluşturduğu narlı kinoa salatası tarifinin herkesi mutlu edeceğinden umutluyuz!

5- Yeşillikler Uzun Süre Nasıl Saklanır?

Keyifli bir alışveriş yaparken alacaklarınızın miktarını abarttınız ya da işler düşündüğünüz gibi gitmedi ve aldıklarınızı kısa zamanda tüketemediniz. Böyle durumlar sizin de başınıza sık geliyorsa, sıradaki videomuza bir göz atın deriz.

6- Anadolu Lezzetleri Sebzeli Erişte 

Size yine nefis bir öneri sunarak Anadolu lezzetleri ile sofranızı donatmaya devam ediyoruz; karşınızda sebzeli erişte!
Makarnaya bayılan ama sebze sevmeyen çocukların bile yeme ihtimalinin yüksek olacağı sebzeli erişte yapımı bizce denenmeye değer; çünkü erişteler ile buluşan renkli biberler, bolca domates ve kırmızı soğan yepyeni bir kimlik kazanıyor!

7- Narlı Tavuk Sote

Meyvelerden en sevdiği nar olanlar, tavuk yemeklerine doymayanlar; size nefis bir önerimiz var; karşınızda narlı tavuk sote!
Kıpkırmızı nar taneleri ve biberlerle süslenerek harika bir uyum yakalayan tavuk göğsü; bu haliyle yeni favoriniz olacak kadar iddialı!