Haftaya Başlarken 7 Enfes Tarif!

1- İmam Bayıldı

Patlıcanın her halini severim ama imam bayıldının yeri daima ayrıdır, diyorsanız sıradaki tarifimizle beklentinizi karşılamaya talibiz!

Bu tarifte mevsimin en taze, en leziz patlıcanları; lezzet âşıklarının bayılması için âmâde! Eğer siz de hazırsanız detaylara geçelim.

Patlıcan severler için; İmam Bayıldı

2- Saksı Kebabı

Mevsim sebzelerinin en lezizi patlıcandan farklı tarifler hazırlamaya devam ediyoruz. Sırada sofralarınıza âdeta çiçek açtıracak, sunumuyla fark yaratacak, içinden lezzet taşan, mis kokulu bir seçenek var!

Akşam yemeğine özel misafiriniz var ve onlara tanıdık ama sıra dışı, tadımı nefis üstelik yapımı çok pratik bir yemek hazırlamak istiyorsanız saksı kebabı tam size göre olabilir!

Akşam yemeklerine özel; Saksı Kebabı tarifi

3- Fava

Bakla âşıklarını buraya alalım! Size çok iyi gelecek, baklaya doyuracak ama lezzetine asla doyamayacağınız bir tarif var. Onu ister güzel bir başlangıç olarak kabul edin ister püre gibi lezzetli bir eşlikçi edin, isterseniz de ana yemek yerine kaşık kaşık tüketin. Kararı sizden, tarifi bizden.

Bakla ile fava nasıl yapılır diyenelere; Fava tarifi

4- Patates Karnıyarık

İster tarifin içerisinde ister tek başına olsun her haliyle bizlere garanti lezzet sunan patatesi bambaşka halleri ile tanımaya devam ediyoruz. Sırada kıyma ve patatesin harika uyumunu kullanarak hazırladığımız farklı mı farklı bir tarif daha var! Bu zamana kadar patlıcandan yaptığınız karnıyarıklardan sıkıldıysanız ve patateslere âşıksanız bu lezzet size harika bir alternatif olabilir. Çocukların da yetişkinlerin de yemeye doyamayacağı patates karnıyarık hazırlanışıyla da çok pratik. Siz de yanına güzel bir yoğurt ekleyip ya da büyük bir salata tabağı hazırlayıp bu lezzetin keyfini artırabilirsiniz. Geri kalan tüm detaylar için videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

Patatesten vazgeçemeyenlere; Patates Karnıyarık 

5- Bezelye Salatası

Mini mini, yeşil yeşil sebzeler desek aklınıza hemen onun adı gelir. Evet, elbette ki bezelyeden bahsediyoruz. Peki siz bezelyeyi nasıl seversiniz? Suyuna ekmek banarak banarak mı, yoksa şöyle bol tereyağlı pilava karıştırarak mı? Kulağa ne kadar hoş gelse de bu seçimlerin vücudumuza pek iyi gelmediğini düşünüyor ve daha hafif seçimler yapayım, diyorsanız işte karşınızda bezelye salatası! Hazırlanışıyla oldukça pratik rendelenmiş havuç, doğranmış biber ve domatesleriyle oldukça renkli ve vitamin dolu bir salata ile hem sağlığa hem de lezzete doymaya hazırsanız bezelyeleri haşlamaya başlayın, detaylar için videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

Yeşil yeşil; Bezelye Salatası

6- Fırında Bütün Tavuk 

Bütün tavuk, ister haşlama ister fırınlama olsun özel ve geniş sofraların âdeta kurtarıcı lezzetlerinden biridir. Kolayca parçalara bölünmesiyle sofra üyelerine paylaşımın güzelliğini hatırlatırken lezzetiyle de büyülemeyi iyi bilir. Pilav üzerine ekleyerek, lavaş arasına doldurarak ya da yeşillikler yanında keyifle tüketme imkanı bulabileceğiniz bu lezzete siz de sofranızda sıklıkla yer verebilirsiniz.

Fırında Bütün Tavuk ile sofralarınızı canalandırın;

7- İslim Kebabı

Her zaman yaptığınız köfteleri, her zaman yaptığınız patlıcan kızartmalarını unutun; çünkü bu tarifle iki tanıdık lezzetle yepyeni bir yemek hazırlıyoruz. Karşınızda, kürdan kebabı olarak da bilinen, Gaziantep yöresine ait; İslim kebabı!

Gaziantep yöresine ait; İslim Kebabı