Her Gün Yeni Bir Tarif

Nefis bir menü ile yine sizlerleyiz. Kolaylıkla yapabileceğiniz tarifler MigrosTv’de!

1- Yılbaşı Hindisi Bu yılbaşı sofrasının yıldızı yine hindi olacak diyenler, yılbaşı gecesi yemeğini hindisiz düşünemeyenler; ama nefis bir hindinin yapımı hakkında pek bilgi sahibi olmayanlar, sıradaki videomuz tam da size göre!

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi; Yılbaşı Hindisi  

2- Pazı çorbası
 
Ispanağın kuzeni, kara lahananın akrabası sayılan nefis pazıları siz nasıl seversiniz? Bol malzemeli bir börek içinde mi, yağda kırdığınız yumurtanın içinde mi, kavurma olarak mı, sulu yemek yoksa salata olarak mı? Gördüğünüz üzere birçok hali bulunan nefis bir sebzemiz olan pazı; elbette ki kâselere doluşan, dumanı üzerinde, şöyle vitamin patlaması bir çorba haline de gelmesin mi? Gelsin gelsin de hem yetişkinler hem de miniklere şifa olsun!
 
Şifa için; Pazı Çorbası
 
 
3- Keçiboynuzlu Kek 
Canınız inanılmaz derecede kek istiyor; ama diyeti bozacağınızdan korkuyorsanız işte size diğer birçok kek tarifine göre biraz daha hafif sayılabilecek nefis bir öneri!
 
Tatlı niyetine; Keçiboynuzlu Kek Tarifi
 
 
4- Ispanaklı Kiş 
 
Yeşil yapraklı sebzelerin en güzeli olan ıspanağın her haline bayılanlardan mısınız ya da “Aman yok, ıspanak benden uzak olsun!” diyenlerden mi? O hâlde size biraz farklı ve aşırı lezzetli bir tarif önerimiz var! Bu tarif sayesinde ıspanak aşkları perçinlenecek, ıspanak sevmeyenler ona bir şans daha verecek.
 
Ispanak severlere; Ispanaklı Kiş
 
 
5- Aslan Sütü
Durun açıklayabiliriz! Bildiğiniz aslan sütlerini unutun, bu kez durum çok farklı, çok çok tatlı! Onu, özel bir yemekten sonra nefis bir ikramlık olarak kabul edin ya da harika bir çay sofrasından sonra son dokunuş olarak kabul edin. Onun ise her durumda sizi tüm lezzeti ile kucaklayacağından emin olun.
 
Sütlü tatlı severlere müjde; Aslan Sütü Tarifi
 
 
6- Biberiye Çayı
Soğuk kış günleri; enerji veren, sağlık dolu, sıcacık çaylar olmadan geçmez. İşte karşınızda o güzel çaylardan biri! Birçok tarifin içinde nefis aromasından yararlandığımız biberiyeleri bu kez bardaklara doluşturup yudum yudum sağlığa doyuyoruz. İhtiyacınız olanlar sadece 2 su bardağı kaynatılmış su,2 yemek kaşığı kadar kuru biberiye ve biraz da beklemek için sabır!
 
Soğuk günler içiin alternatif; Biberiye Çayı
 
 
7- Limonlu Tiramisu
Butik pastanelerle yarışacak ev yapımı nefis bir tiramisu tarifine ne dersiniz? Üstelik mis gibi limon kokusuyla…
 
Limon kokulu; Limonlu Tiramisu