Her Güne Lezzet Dolu Bir Tarif!

 

7 yeni enfes leziz tariflerimizle yine MigrosTV ile sizlerleyiz!

1- Balkabağı Çorbası

Sofra dediğin çorbasız olmaz deyip klasik çorba tariflerinden de oldukça sıkılanlara hem renginden hem de malzemelerinden enerji taşan bir önerimiz var! Genellikle tatlı yapımında kullandığımız bal kabaklarını bu kez nefis bir çorba için malzeme ediyor ve sonuçlarından asla pişman olmuyoruz. Soğan, havuç, patates, sarımsak gibi malzemeleri sayesinde hem vitamin dolu içeriğe hem de aromatik bir lezzete sahip bal kabağı çorbasını kaşıklamak için sabırsızlanacağınızdan eminiz.

Çorbasız yapamayanlar için; Balkabağı Çorbası

2- Yoğurtlu Havuç Salatası

Yemeğin ya da salatanın içinde hem lezzetlendirici hem de renklendirici olarak kullandığımız, bazen sadece soyup keyifle tüketebildiğimiz; bazense kendisinden nefis tatlılar üretebildiğimiz turuncu kahramanımız olan havuçlar bu kez nefis bir meze olmaya hazırlanıyor! Nasıl mı? Bir güzel rendelediğimiz havuçlar, hafifçe kavruluyor. Daha sonra tüm yemeklerin âdeta sihir tozu olan sarımsak ile buluşup, yoğurt ve mayonezin yumuşacık şefkatleri ile karışıyor. Nefis sonuçlar ile size sadece hafif, faydalı bir öğünü tamamlamak kalıyor.

Turuncu kahraman; Yoğurtlu Havuç Salatası

3- Brokoli Sufle

Çikolatalı suffle fikrine alışanlar için “brokoli suffle” tanımı oldukça itici gelebilir; ancak bu tarif tüm kötü ön yargılarınızı yıkmaya hazır. “Çikolatalı suffleye bayılırım, brokoliye de taparım; ama ikisi de ayrı ayrı olacak!” diye hafiften kızdığınızı tahmin ediyoruz ama aslında durum sandığınız gibi değil. Eğer ki brokoliye bayılıyorsanız bu farklı tarifi de çok seveceğinizden eminiz; çünkü merak etmeyin bu tarif asla çikolata değil; bolca sağlık ve sıra dışılık içeriyor!

Farklı bir sufle tarifi; Brokoli Sufle

4- Pastane Kurabiyesi

Ağızda dağılan o pastane kurabiyelerinin güzelliğini hepimiz biliriz. Tatlısından tuzlusuna hepsi büyük bir başarı ile kalbimizi yakalamayı çok iyi bilir. Peki nasıl olur da bu kadar kusursuz bir lezzete sahip olurlar? İşte sıradaki videomuzda bu lezzet sırrına ulaşabilirsiniz.

Leziz mi leziz; Pastane Kurabiyesi

5- Portakallı Kereviz

Patatese benzerliği sayesinde annelerimizin bize tuzak olarak kullanıp yememizi sağladığı, çocukluğumuzun suçlu kahramanı, yetişkinliğimizin koruyucusu oluverir; çünkü içeriği ile öylesine faydalıdır. Büyüyünce birçoğumuz onu artık zorla değil, kendi iradesince yemeye başlar. İçerisine bolca limon sıkarak faydasını artırır, bunu yaparken patatesin boynunu da bükmez, onu da tarife dahil eder. Neyden mi bahsediyoruz, elbette ki kerevizden.

Limonla ayrı bir tada kavuşan; Portakallı Kereviz

6- Vejetaryan Burger

Et yemeyi tercih etmeyip vejetaryen beslenme şeklini benimseyenlerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Kim demiş vejetaryen beslenme şekli ile lezzetten vazgeçilir diye! İşte size tüm kötü ön yargılarınızı yıktıracak ve yerine lezzetten kat çıktıracak nefis bir burger tarifi!

Et yemeyi tercih etmeyenlere; Vejetaryan Burger 

7- Karnabahar Graten

Çiçek mi desek, kartopu mu? Kış ayları ortasında bahar yaşatan, canımız sebzemiz karnabahar ile bu kez farklı mı farklı, nefis mi nefis bir fırın yemeğine merhaba diyoruz! Son derece pratik hazırlanışı ve 45 dakikada kolayca pişmesi sayesinde yapanı yormayacak, tadanı lezzetinden bayıltacak karnabahar graten; sofranıza hafif ve güzel bir dokunuş yapmaya çoktan hazır.

Kış ayının sebzesi; Karnabahar Graten