Her Hafta 7 Yeni Tarif

MigrosTV’de 7 farklı enfes tariflerle yine sizlerleyiz!

1- Hindistan Cevizli Kartopu

Kartopunun görünümüne, Hindistan cevizinin lezzetine bayılıyorsanız iştesize güçlerini birleştiren bir tarif! Bu nefis tarif ile sofralar yepyeni bir kartopu savaşına hazır olsun, çünkü herkes ondan daha fazla yemek için çeviklik gösterecek!

Minik atıştırmalıkları sevenlere; hindistan cevizli kartopu 

2- Havuçlu Kek

Birbirinden farklı kekler pişirip afiyetle tüketmeye bayılanlardan mısınız? Ben kek yaparken her yiyeceği malzeme edebilir, şahane sonuçlar çıkarırım diyor musunuz? O halde denemekten korkmayan tüm lezzet savaşçıları için nefis bir tarif önerimiz var, karşınızda havuçlu kek! İçeriğindeki doğal şeker sayesinde birçok tarife lezzet katan, özellikle bambaşka tatlı tarifleri yaratmakta uzman olan havuçları bu kez lezzetli bir kek yapımı için sahneye alıyoruz!

Lezzetli mi lezzetli; havuçlu kek

3- Mülayim Çorbası

Soğuk havalara da sizin havanıza da iyi gelecek mülayim bir çorba ile tanışmaya ne dersiniz? Harika lezzeti ile hırçın bünyeleri yatıştıracak,malzemeleri ile sağlık katacak mülayim çorbası; besleyici, pratik ve leziz!

Soğuk havaların lezzeti; mülayim çorbası

4-  Tavada Lahmacun

Bizi kendine önce kokusuyla esir eden, daha sonra lezzetiyle tutkun eden nefis lahmacunları kim sevmez? Yanına güzel bir ayran, içine de çeşit çeşit yeşillikler ile bayıla bayıla yediğimiz lahmacunlar, batının pizzasına taş çıkartmaz mı hiç?

Batının pizzasına taş çıkartan; tavada lahmacun

5- Pancar Ketçap

Sağlıklı beslenme konusu, özellikle son yıllarda hepimizin kafa yorduğu konulardan biri. Hepimiz elimizden geldiğince, imkânlar el verdiğince,şehirlerin sağlıksız ortamında en doğal besin seçeneklerini tüketebilmek için âdeta seferber olmuş durumdayız. En sağlıklı tavuk nasıl anlaşılır, iyi peynir nerede bulunur, ekmeğimizi evde kendimiz yapalım, yoğurdumuzu kendimiz mayalayalım gibi bin bir çaba…

Sağlıklı ketçap tarifi; pancar ketçap

6- Toyga Çorbası

Şu an birçoğunuzun bu çorba ismini ilk kez duyduğunu ve ekrana şaşkın gözlerle bakıp satırlarımızı takip ettiğini biliyoruz, ancak panik yok. Çünkü o ismi ile her ne kadar farklı olsa da malzemeleri ile tamamen bizden biri! Olay sadece hünerli ellerin o tanıdık malzemeleri güzelce kavuşturmasında gizli.

Sıcacık bir tarif; toyga çorbası

7- Kestane Reçeli

Kestane; pastadan tutun da pilava kadar içine konduğu her lezzete şahane bir devinim yaşatabilen bir meyve. Hele ki kestane şekeri ya da kestane kebabının mükemmelliğini hiç tartışmayalım!
Bu kez ise sırada, kestanenin reçel hali var. Yumuşacık, tatlı mı tatlı taneleri ile Bursa’nın kestane şekeri kadar mutlu edecek; sadece kahvaltıda değil, canınız tatlı bir şeyler tüketmek istediğinde yenebilecek kıvamda farklı bir reçel bu!

Bambaşka bir lezzet; kestane reçeli