Her Yemeğe Dost: 4 Farklı Pilav Tarifi

Pilav, özel sofraların da günlük sofraların da vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alır. Hele ki şöyle tane tane dökülüyorsa ana yemekler onun sayesinde şahane bir şekilde tamamlanır.

Pilav seçimini genel olarak pirinç pilavından yana kullandığınızı biliyoruz ve artık sizi biraz değişikliğe davet ediyoruz.

Hadi, enginarlısından otlusuna 7 nefis farklı pilav tarifi için satırlarımızı dikkatle okuyun ve sofralarınızı yenilikle tanıştırın!

1. Hem Yararlı Hem Hafif: Bulgur Pilavı Tarifi

Bulgur pilavı, pirinç pilavına göre daha hafif ve yararlı besin değerleri içerir. Üstelik tıpkı pirinç pilavı gibi her yemeğe de kolayca uyum gösterir. Dumanı üzerinde bulgur pilavı, mis kokusu ile oldukça davetkârdır. Ağızlar sulandı, iştahlar kabardıysa işte tarifi.

pilav

2. Enginar Âşıkları Buraya: Enginarlı Bulgur Pilavı Tarifi

Kalp sağlığı için oldukça önemli olan besinler arasında yer alan enginarı bu kez pilava katıyoruz. Nefis lezzeti ve bol yararı ile karşı koyamayacağınız tarifin detayları için hemen tıklayın.

enginarli-pilav

3. Bol Vitaminli: Özbek Pilavı Tarifi

Farklı milletlerin mutfağına konuk olmak ister misiniz? O hâlde yeni bir lezzet keşfetmeniz için nefis bir tarifimiz var. İçindeki havuç, sarımsak, soğan, tereyağı sayesinde bolca vitamin içeren Özbek pilavına bayılacaksınız. Nefis tarif için hemen tıklayın:

ozbek_pilavi_tarifi

4. Hayran Bırakır: Kestaneli Pilav Tarifi

Kestaneyi sevenler onun her lezzete yakışabileceğini bilir; ancak bu tarifimizle “Nasıl yani pilava da mı?” şaşkınlığını yaşayabilir. Hem hayran kalmak hem de lezzete doymak için nefis tarif parmaklarınızın ucunda.

kestaneli-pilav