Hıçkırık Gibi Gelen Pazatesi’ye İnat; Çİ-KO-LA-TA!

Hıçkırık gibi gelen Pazartesi ve öksürük gibi geçen bir hafta sonunun ardından, durduk, hüzünle ekledik: “Yine mi Pazartesi?” Sorunun cevabı malum ki biz inanın bu konulara hiç girmeyeceğiz. Madem sendromumuz üstümüzde, o halde ister misiniz şöyle güzel bir tatlı ile haftaya lokum gibi bir başlangıç yapalım? Sizin için MigrosTV mutfağında hummalı bir çalışma var bugün de. Canınız sıkılmasın, ağzınız tatlansın diye aldık sazı elimize, başladık ruhunuzu aydınlatacak lezzetler üretmeye…

1- Çikolatalı Krep Tarifi

Mutluluğun tek yudumluk hali; çikolata! Güne güzel bir krep ile başlayalım dedik. Çikolatalı krep tarifini görüntülü izlemek için tıklayın…

krep1

2- Bardakta Karamelli Çikolata Keki Tarifi

Bardaklanmış lezzetleri sever misiniz? Kısa sürede hazırlayabileceğiniz pratik bir önerimiz var. Bardakta karamelli ve çikolatalı kek tarifi ile kendinizi ödüllendirin!

bardakkek

3- Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi

Bu sefer şefimizden rica ettik, tarifi bizzat biz yaptık. Migros çalışanları olarak her hafta Turuncu Mutfak‘ta birbirinden özel lezzetler pişiriyoruz sizin için. Elimizin kampanyası ile karıştığımız brownie’yi umarız beğenirsiniz.

turuncu-mutfak1

4- Çikolatalı Elma Şekeri Tarifi

Gelin biraz geçmişe dönelim; Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda elma şekeri yalayan o minik çocuğu anımsayalım. Üzerini çikolata ile kapladığımız ‘o yıllar’ın enfes lezzeti yeniden MigrosTV’de!

elma-sekeri

 

5- Çikolatalı Cevizli Enerji Bar Tarifi

İhtiyacınız olabilir diye düşündük. Hele ki bugün önemli bir toplantı sizi bekliyorsa ya da Cuma’nın işi Pazartesi göz kırpıyorsa bu tarif size #iyigelecek.

bar

6- Patlayan Şekerli Çilek Tarifi

Çocukluğunuzdan şimdiki yaşlara dönmeye niyetiniz yoksa bir lezzet daha hatırlatalım mı hemen? Ağzımızda patlayan, herkesi şaşırtan, lezzetli ve bir o kadar keyifli patlayan şeker Shoogy Boom şimdi Migros’ta. Hazır Migros’ta bu efsane lezzeti yakalamışken bir de tarif hazırlayalım dedik ve patlayan şekerli çilekler yaptık. İzlemek için tıklayın!

Pazartesi sendromunuzu ne desek hafifletmez diye ne yesek de hafifletsek dedik ve sizler için çikolatalı tarifler hazırladık. Umarız sendromunuzu bi’tık kırabilmişizdir, hem zaten şurada Salı gününe ne kaldı ki?
İmza: Sendromsavar