İçiniz Isınsın Diye: Karlı Pazartesi’ye #iyigelecek Sıcacık Çay Tariflerimiz Var!

Kış, sert geldi. Hava durumu bangır bangır ‘beyaz fırtına‘ uyarısını yapıyordu zaten; kar geldi, hoş geldi. Soğuk havalarda grip olmamanın yollarını paylaşmıştık daha önce. Bu sefer de içinizi ısıtmak istedik. Lapa lapa yağan karı pencereden izlerken size eşlik edebilecek şahane çay tarifleri hazırladık. Siz suyu kaynatın, biz de geliyoruz arkanızdan!

1- Portakallı Yasemin Çayı

C vitamini deposu portakal ile enfes bir çay yapıyoruz. Uyku veren çay tariflerinden de biri olabilir aynı zamanda çünkü içinde yasemin var.

portakalli_ekinezya_cayi

2- Naneli Ballı Ekinezya Çayı

Rahatlatan çay tariflerinden biri; naneli ballı ekinezya çayı. Ekinezyanın faydalarından biri rahatlatma ve stresi azaltmaya katkı sağlama. Nane ve bal da farklı bir aroma veriyor.

cay_tarifi

3- Baharatlı Sütlü Çay Tarifi

İngiliz çayı denince ilk akla gelen sütlü çay. Biz çaya biraz da baharat kattık ve bambaşka bir aroma çıkardık ortaya.

sutlu_cay

4- Grip Kovan Çayı Tarifi

Soğuk algınlığına iyi gelen çay tariflerinden biri. Özellikle grip olmuşsanız bu çay size #iyigelecek.

cay

5- Elmalı Kış Çayı

Kışı en sert haliyle yaşıyorken, dedik ki bir de kış çayı tarifi verelim. İçine elma kattık farklı bir aroma olsun diye. İzlemek için tıklayın.

ekinezya_cayi

6- Biberiye Çayı Tarifi

Biberiyenin faydaları malum. Hatta biz de pek çok tarifimizde yer veririz kendisine sık sık; biberiyeli arpa şehriye pilavı, biberiyeli organik kek, biberiyeli dana rosto ilk aklımıza gelenler. Bu sefer de sıcacık bir çay yaptık.

ev_yapimi_cay

7- Zerdeçallı Kış Çayı Tarifi

Yazımızın finalinde de tam bir şifa kaynağı tarif ile yapalım. Zerdeçal ile yapılan kış çayı tariflerinden biri.  Hem yapımı pratik, hem tadı lezzetli hem de şifa kaynağı. İzlemek için tıklayın.

kis_cayi