İftara Ne Pişirsem Derdine Son Veren Pratik Lezzetler

Zaten normal günlerde bile “Off bugün ne pişirsem?’” diyen, “Yemeği yapmak değil de, ne pişireceğini bulmak daha zor!” diye yakınan sevgili okurların ramazanla başı iyice dertte. Ramazan olmasa, yaz ayı zaten kes karpuzu, dilimle peyniri mis gibi hafif yemek… Ancak ramazan olunca durum daha da vahim bir hal aldı. Saatlerce süren açlık sonrası, sofrada tek çeşit yemek görmek pek iç açıcı olmaz tabi. Orucun tüm zorlukları ile mücadele ederken bir de yemek seçimi düşünmeyin diye sizin için Ramazan sofralarınıza damak şöleni yaşatacak tarifleri sıralayalım dedik.

Hurmalı Baklava Hamuru Dilimleri

Ramazan rüzgarını arkasına alarak sofralara gelen hurma, baklava yufkasına da girdi, bu lezzete elmalarda eşlik etti. Ortaya çıkan keyifli, damak çatlatan lezzete sofralarınızda mutlaka yer vermelisiniz!

Baklava Yufkasında Hurma

Milföyde Ramazan Pidesi Tarifi

Fırınların önünde kilometrelerce uzanan pide kuyruklarında kurtulmak istiyor musunuz? Öyleyse tam yerine geldiniz. Fırıncıları kızdıracağız belki, ancak bu tarifimizin pek çok pideyi lezzet olarak geride bırakacağına emin olabilirsiniz.

ramazan-pidesi

İftar Sofrasına Özel 5 Nefis Zeytinyağlı Tarifi

Sofralara biraz da hafif, sağlıklı lezzetler eklemek ister misiniz? Biz sanıyoruz ki bu yaz iftar soflarında bol bol zeytinyağlı yemekler göreceğiz.

Zeytinyağlı Patlıcan Tarifi

4 Mis Gibi El Yapımı Hoşaf Tarifi!

Ramazan sofralarına ferah bir esinti getirecek, gün boyu süren susuzluğunuzu alıp götürecek lezzetli hoşaf tariflerimize bakmadan, iftar sofrasından kalkmayın.

hosaf-tarifleri

Mis Gibi 5 Güllaç Tarifi

Ramazanı ramazan yapan tat! Güllacı sevmeyen olur mu, güllaçsız sofralar kurulur mu? Ku-rul-maz! Biz de damak zevkinize göre 5 çeşit güllaç bulduk size, haydi afiyet olsun.

gullac