İlla ki Tencere Yemeği İsterim Diyenlere: Dillere Destan 5 Ev Yemeği

Gün geldi avokado yatağında Meksika köftesi yaptık, gün geldi dana carpaccio ile soframızı donattık. Evet, dünya mutfaklarına olan ilgimiz malum tabi, ama güzelim Türk mutfağımızın enfes tencere yemeklerinin önüne hangi lezzet geçebilir. Bugün sizin için tencere yemeklerine yoğunlaştık ve geleneksel tatlarımızdan bir kuple sunmak istedik.

Hazırsanız, buyurun sofraya!

1- Nohut Yemeği Tarifi

Nohut ile başlayalım. Mevsim tanımaz bir lezzet! İçinde enfes aromalar ile şahane bir tarif sizi bekliyor. Görüntülü olarak izlemek için tıklayın.

nohut-yemegi-tarifi-2

2- Kuru Fasulye Yemeği Tarifi

Bu sefer tarifi, püf noktalarıyla verelim; imzamız olsun! Kuru fasulye yemeği tüm lezzet ipuçları ile şurada okunmak üzere sizi bekler.

kuru-fasulye-yemegi-tarifi

3- Sebzeli Türlü Tarifi

Türlü deyince akan suları durduranlara #iyigelecek bir haberimiz var. Sebzeli türlüye ne dersiniz?

sebzeli-turlu-tarifi

4- Ispanak Kökü Yemeği Tarifi

Derseniz ki biraz farklılaşalım, o halde buyurun size enfes bir ıspanak kökü hazırlayalım. Tarifin yapılış videosu için tıklayın.

ispanak-koku-yemegi-tarifi

5- Yeşil Mercimek Yemeği Tarifi

Ve final mercimeğin hakkıdır! Yeşil mercimek ile öyle bir tarif hazırladık ki parmak yeme garantili! İzlemek için tıklayın.

yesil-mercimek-yemegi-tarifi

Dünya mutfağından Osmanlı tatlarına, enfes tatlılardan sıra dışı sunumlara… Aradağınız her şey için MigrosTV‘yi sık sık ziyaret edin. Sürprizlerimiz ve enfes tatlarımız hız kesmeden devam edecek!