Izgarada Kızartılabilen 7 Sürpriz Yiyecek!

Bu aralar mottonuz sağlıklı yaşam ise, yoğun kızartmalardan uzak durup, hafif zeytinyağlı ızgaralar tercih ediyorsanız bu söyleyeceklerimiz dikkatinizi çekecek. Tavuk, et, balık, bazı sebzeler vb. gibi yiyecekleri kızartmaya aşina olduğumuz tavalarla lezzetli  alternatifleri buluşturmak istedik. Izgara yapabileceğiniz tarifler, yalnızca et ürünleri ile sınırlı değil. Nasıl mı? Aşağıya davet edelim gözlerinizi…

izgara-muz

1- Şimdi Değil Belki Ama Yaza Kesin!

Karpuz ya da şeftali ızgarayı denediniz mi? Bambaşka bir aroma ve şok eden bir lezzet sizi bekliyor. Yaza deneyin olur mu?

2- Izgara Muz

Biraz daha mevsimsel konuşalım. Mesela muz. Izgarada muz yapmayı denediniz mi? Damağınız aşina değil belki ama biz bu lezzete bayıldık. Denemek için tarifimizi izleyin!

3- Izgara Kek

Evet evet yanlış duymadınız ızgara kek. Alışılmışın dışında tarifler ile konuklarınızı şaşırtın. Bunlara en leziz örneklerden biri belki de; ızgara kek. Nasıl mı? Buyurun MigrosTV’ye!

4- Izgara Ananas

Faydalarını saya saya bitiremediğimiz ananası attık ızgaraya bir güzel kızarttık. Karşımıza bambaşka bir aroma çıktı. Damaklarda tropikal bir şölene davet edelim mi sizi?

5- Karpuz Bifteği

Karpuzdan biftek olur mu? Olur! Karpuz ile yapabileceğiniz sıra dışı tariflerden biri ile buluşturuyoruz sizi; karpuz bifteği. Şimdi olmasa da yaza doğru mutlaka deneyin!

6- Izgara Marul

Şahane bir sezar salata yapmanın tam zamanı! Izgara yaptığınız marullar, salatanıza çıtırlık katacaktır.

izgara-lezzetler

7- Izgara Fındık

Hafta sonu atıştırmalıkları ne durumda? Keyifli sohbet eşliğinde mis gibi kızarmış fındıklar hiç fena olmaz. Alüminyum folyoda ya da doğrudan ızgara üzerinde kızartabilirsiniz.

izgara-findik

Birbirinden özel lezzetleri ızgaralarla buluşturmak için ihtiyacınız olan 2 şey damak zevki ve cesaret. Farklı tabaklarda yeniden buluşmak dileğiyle!