Kar Yağışı Vız Gelir; Bu Çorbaları İç Erir!

Tam gitti derken bu sabah yine gökyüzünden inen minik pamukçuklara uyandık; Balkanlar yine yaktı bizi anlayacağınız. E madem hava çividen hallice, bari soframız sıcak olsun. Haftanın ilk gününde, öğlen yemeği için sıcacık bir çorba hiç fena olmaz sanki. Ayy, dumanı üstünde bir çorba içerken kar yağışını izlemek nasıl da güzel olur! Ağız sulandıran çorba tariflerimizi hemen sıralayalım!

1- Sebzeli Kemik Suyu Çorbası Tarifi

Mevsim sebzelerinden dilediğinizle yapabilirsiniz, zaten içine kemik suyu girince inanılmaz bir lezzet oluyor… Mühim olan kıvamını tutturmak ki onun da bir püf noktası var… Şu linke tıklayın, hemen gösterelim!

et-suyu-corbasi

2- Sıkma Tarhaba Çorbası Tarifi

Biliyorsunuz Anadolu Lezzetleri Migros raflarında sizi bekliyor. Yani illa memleketten tarhana beklemenize gerek yok çünkü biz sizin için getirttik. Getirdiğimiz yetmezmiş gibi bir de üstüne çorba kaynattık kı sormayın, için!

tarhana-corbasi

3- Soğan Çorbası Tarifi

Hiç endişelenmeyin soğanı görünce, öyle dolu dolu bir soğan kokusu olmuyor. Aksine öyle bir lezzet oluyor ki, fenaaa fenaa!

sogan-corbasi

4- Karalahana Çorbası Tarifi

Karalahana… Çorbamızın lezzet sırrı. Birkaç pişirme tüyosu ile birlikte. Bu tarif olay olay!

karalahana-corbasi

5- Yayla Çorbası Tarifi!

Ay akşamdan ışık mıdır bilmiyoruz ama sizin ev bu çorbaya aşık olacak işte bunu biliyoruz. Nasıl mı? E izleyin görün o halde!

yayla-corbasi

6- Maydanoz Çorbası Tarifi

Rengi yeşil, tadı fırtına! Geleneksel çorba tariflerinden sıkılanlara #iyigelecek nefis bir önerimiz var. Üstelik şipşak!

maydanoz-corbasi

7- Meksika Çorbası Tarifi

Derseniz ki ben kar kış dinlemem acıyı anında içerim, o halde sıkı durun. Bakalım bu Meksika çorbasını içebilecek misiniz?

meksika-corbasi

Bu kadarla sınırlı kalmayın, ilk aklımıza gelenleri sıraladık sanmayın ki bu kadar yani! Daha fazlası için sizi mutfağımıza davet ediyoruz, çıkıp çıkıp gelin! 🙂