Karnabaharla Lezzetlenen 7 Nefis Tarif

Her besini sıra dışı hallerde sofralarla buluşturmayı seviyoruz. Karnabahar da o besinlerden biri. Onu her ne kadar sadece bir sebze olarak tanısak da ondan pilavdan pizzaya kadar birçok yemek çeşidi yapabilmek mümkün.

Siz de karnabaharı hep aynı şekilde tüketmekten sıkıldıysanız yazımızın devamında karnabaharın 6 farklı hali ile tanışabilirsiniz. İşte detaylar…

Şimdi Karnabaharın Tam Mevsimi! Videomuzu izlemek için tıklayın.

1. Karnabahar Köftesi

Karnabaharı hiç sevmiyorsanız onun bir sebze olduğunu unutup köfte hali ile tanışmayı deneyebilirsiniz. Özellikle karnabahar sevmeyen bebek ve çocuklara başarılı bir sevdirme yöntemi olabilecek karnabahar köftesini dereotu, maydanoz gibi yeşilliklerle deneyebilir, lezzete doyabilirsiniz.

2. Karnabahar Salatası

Karnabahar, genellikle pişirilip yemek halinde tüketilse de çiğ olarak ya da hafif haşlanarak yapılan salatası da iyi bir seçimdir. Sarımsak, limon ve bir miktar yağ ile hazırlanan karnabahar salatası, hafif bir akşam yemeğinin yıldızı olabilir.

Karnabahar Salatası Tarifi

3. Karnabahar Turşusu

Her sebzeden turşu kurulur da karnabahar eksik kalır mı hiç? Karnabaharla da tıpkı diğer sebzeler gibi ister bol limonlu isterseniz de bol sirkeli kütür kütür bir turşu kurmak mümkün. Yemeklerinize iyi bir eşlikçi olacak karnabahar turşusunu mutlaka deneyin.

4. Karnabahar Pane

Vitamin zengini sebzelerin gözdesi karnabahar ile farklı ve çok lezzetli tarifler hazırladık. Karnabahar pane, sofralarınız için nefis bir alternatif olacak. Tarif detayları için videomuzu izleyin.

5. Karnabahar Kısırı

Kalorilerden korkup yeni alternatif arayanlara karnabaharlı bir güzellik daha; karnabahar kısırı! Kısırı çok sevseniz de daha hafif bir şeyler fena olmazdı, diyorsanız karnabahar kısırını denemek iyi bir fikir olabilir. Karnabaharı rendeleyip kısır malzemeleri ile buluşturarak farklı, lezzetli ve bir o kadar da hafif bir yemek keşfi yapabilirsiniz.

6. Karnabahar Çorbası

İçinizi ısıtacak, lezzetine doyum olmayacak, vitaminleriyle tam da kış mevsimine yaraşır bir çorba çeşidi arıyorsanız bugünkü sofranız için karnabahardan çorba yapmayı deneyebilirsiniz.

7. Karnabahar Pizzası

Gecenin bir yarısı canı pizza isteyenler yaklaşın, eğer pizzanızın ana maddesi hamur değil de karnabahar olsa sizce nasıl olurdu? Bizce yedikten sonra pek pişman etmezdi ne dersiniz? Karnabaharı biraz pişirdikten sonra pizza tabanı haline getirip üzerini dilediğiniz pizza malzemeleriyle süsleyerek fırına teslim edebilirsiniz. İşte size hafif mi hafif, leziz bir pizza!