Her Güne 1 C Vitamini: Karnabaharlı Tarifler

Mandalina, portakal vb. gibi meyvelere alışkınız. C vitamini denince ilk akla gelenlerden. Ve fakat bazı şaşırtıcı sebzeler de yok değil. C vitamini ile ne alakası var dediğimiz karnabahar meğer tam bir c vitamini kaynağıymış. Karnabahar, malumunuz ayıla bayıla yenen sebzelerden değil. Kokusu itibari ile de pek tercih edilmez. Ancak farklı lezzetler ile harmanlandığında ortaya çok değişik tatlar çıkabilir. Hem C vitamini alabilir, hem sağlıklı beslenebilir hem de lezzetten ödün vermemiş olursunuz. Sizin için karnabaharlı tarifler hazırladık.

1- Fırında Karnabahar Tarifi

Üzerinde kaşarı, içinde enfes aroması ile buyurun size mis gibi fırında karnabahar. Kokusu da yok.

firinda_karnabahar

2- Karnabahar Pizzası Tarifi

Canınız pizza çektiyse ve fakat diyet olayları canınızı sıkıyorsa buyurun size karnabahar pizza. Hem düşük kalorili hem lezzetli.

karnabahar_pizzasi

3- Karnabahar Köftesi Tarifi

Geleneksel köfte tariflerinden sıkılanlara şahane bir alternatif. Karnabahar yediğinizi bile anlamıyorsunuz düşünün o kadar hafif.

karnabahar_koftesi

4- Kremalı Karnabahar Çorbası Tarifi

Krema ile birleşince nasıl da lezzetli oluyor ama. Ev yapımı çorba tariflerinden biri ile devam edelim; karnabahar çorbası tarifini izlemek için tıklayın.

Kremalı Karnabahar Çorbası Tarifi

5- Kıymalı Karnabahar Yemeği Tarifi

Geleneksel ev yemeği tariflerinden biri kıymalı karnabahar. Pratik ev yemeklerinden biri olan karnabahar yemeği tarifini izlemek için tıklayın.

Kıymalı Karnabahar Tarifi