Kemik Suyunun Faydaları ve Kemik Suyu Yapımının Püf Noktası

‘İçinde farklı bir şey mi var?’ sorusunun en aromalı yanıtı, et yemekleri ve çorbaların lezzet sırrı… Pişmiş aşa katılan en lezzetli su belki de. Efendim konumuz kemik suyu, mevzumuz şaşırtan faydaları. Tabi ki yazımızın sonunda efsane bir kemik suyu tarifi vermeyi de ihmal etmeyeceğiz ama öncesinde işin ‘nasıl yapılır’ kısmına değinip kemik suyu yapımından biraz bahsetmek istiyoruz şu videomuzda.


Yani diyeceğimiz o ki sizi dolu dolu bir yazı bekliyor. Yemeklerimize lezzet katsın diye gözünün içine baktığımız kemik suyu meğer ne sürprizler barındırıyormuş kendi içinde, kıyamayız!

1- Yaz yaklaşıyor, özellikle bacaklarınızdaki ‘gamze’ler ne durumda? 🙂 Eğer canınızı sıkıyorsa kemik suyundan yardım alabilirsiniz. Kulağa ilginç geliyor olsa da kemik suyu selülite iyi geliyor. Hazır konu selülitten açılmışken, hayaller afrodit gerçekler selülit olamasın diye sizin için basit ev egzersizleri hazırladık. Şu yazımıza bir göz atın deriz;

2- Kemik suyunun içindeki kolajen, bin bir kreme alternatif desek yeridir. Kolajen içeren kemik suyu, hücrelerinizi yeniler. Cilt, tırnak ve saçlarınız için biçilmiş kaftan. Kremlerle dıştan beslerken, kemik suyu ise içten besleyebilirsiniz.

3- Kemik suyu deyip geçmeyin. Eğer reflü ile başınız dertteyse, kemik suyu midenizi yatıştıracaktır.

4- Ezber bozan kemik suyu. İnanmazsınız ama güçlü besin değerleri ile tam bir diyet dostu. Kemik suyunun uzun süre tokluk sağladığını biliyor muydunuz?

5- Dikkat dikkat! Kemik suyu enerji barların pabucunu dama atıyor olabilir. Araştırmalara göre kemik suyu, gün boyu enerjinizi korumaya ve var olanı da yükseltmeye yarıyor.

6- İçeriğindeki arginine maddesi ile yaraların iyileşmesine bile katkı sağlıyor. Bir kemik suyu anca bu kadar işe yarayabilir!

Kemik suyunun faydalarını sıraladık ama içimiz kıpır kıpır, bir an önce tenceremizde kaynayan enfes tarifi sizinle buluşturmak istiyoruz. Hanımlar, beyler karşınızda enfes aroması ile sebzeli kemik suyu çorbası!

Esmer Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Esmer kemik suyu nasıl yapılır? Sorunun yanıtı MigrosTV’de. Şimdi tıkla ve izle!