Kış Meyveleri ile 8 Sürpriz Tarif!

E tabi karpuzların havalarda uçuştuğu, kavunların şeftalilerle dans ettiği, erik ve kirazın müthiş aşk yaşadığı o canım yaz günlerini özlemiyoruz dersek pembe bir yalan söylemiş oluruz. Evet, güzel günlerdi yaşandı bitti. Her mevsim bir güzellik bulma telaşımız devam ediyor anlayacağınız. Bu sefer kış meyveleri ile farklı tarifler hazırladık sizlere. Beğeneceğinizi umuyoruz!

1- Armutlu Tavuk Sote Tarifi!

Geleneksel sote tariflerine mevsim meyveli bir alternatif sunmak istedik. Sevilen kış meyvelerinden armut ile şahane bir tavuk sote hazırladık. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın!

sote

2- Ayvanın 5 Muhteşem Hali!

Ayva sever misiniz? Genelde tatlısı yapılan ve tok tutma özelliği ile pek makbule geçen ayva ile sıra dışı tarifler hazırladık sizin için. Ayva ile yapılan enfes tarifler için şuraya buyurun!

ayva
3- Tarçınlı Çıtır Elma Çubukları Tarifi

Elma ile yapılan farklı bir tarif arıyorsanız bu önerimize bayılacaksınız. Tarçından ilham aldık, çıtır elma çubukları ile fark yarattık! Şöyle alalım sizi…

elma12

4- Greyfurtlu Kış Limonatası Tarifi

Yazdan kışa geçtik, limonatalara da kazak giydirdik. Mayhoş kış meyvelerinden greyfurt ile şahane bir kış limonatası hazırlıyoruz.

limonata-tarifi

5- Kivili Milföy Pastası Tarifi!

Geldik kiviye… Milföy pastasını bu sefer de kivi ile yapalım mı? Bu tarif bu kış favoriniz olacak!

kivili-tarifler
6- Mandalina Reçeli Tarifi

Kış meyvelerinin en tatlı turuncularından biri misafirimiz; mandalina. Kahvaltı sofralarınıza müthiş bir renk, enfes bir tat katacak olan mandalina reçeli yapıyoruz.

mandalina-receli
7- 9 Nar Rüyası!

Meyvelerin bereket kraliçesi, sofraların kırmızı rüyası, tariflerin damak çatlatanı, dilin ‘tatlı mı ekşi mi?’ ikileminin en lezzetli sebebi… Evet, bugün sayfamıza narı da konuk ettik ve “Nar ile hangi tarifleri yapabilirim?” sorusunun yanıtını verdik. Birbirinden özel 9 narlı tarif sizi bu linkte bekler!

narli-tarif

8- Portakallı Salata Tarifi!

Havalar soğuk, bir Brezilya havası mı alsak? Brezilya usulü portakallı salata hazırladık. Yeşille turuncunun uyumuna da bayıldık!

portekiz-usulu-tarifler

Kış meyveleri ile hazırladığımız daha pek çok tarif sizi MigrosTV’de bekliyor. Size yazı özletmeme konusunda kararlıyız, ilerleyen günlerde yeniden buluşalım!