Kış Vakti Ezber Bozuyoruz; 7 Meyveli Tatlı Tarifi

Geldik haftanın sonuna… Nasıl geçtiği tartışılıyor olsa da hayat kaldığı yerden devam ediyor; mutsuzlukları, yepyeni gün örtüyor. Nedeni bilinmez, siz de kışın şerbetli yazın meyveli tatlı yiyenlerden misiniz? Kış olunca sanki şerbet daha mı bir dolduruyor ‘tatlı’ kelimesinin altını? 🙂 Biz bu sefer ezber bozalım dedik ve birbirinden lezzetli meyveli tatlılar hazırladık sizin için. Yemeğe istediğiniz tariften başlayabilirsiniz 🙂

1- Narlı Tart Tarifi

Bereketi meşhur narın hakkını fazla fazla verdik bu kış. Neler yapmadık ki; narlı panç mı dersiniz, narlı ıspanaklı salata mı, narlı pilav mı, narlı kurabiye mi? Bu sefer de narlı tart yapalım dedik. Sizce nasıl olmuş?

narli-tart
2- Greyfurtlu Pelte Tarifi

Yağ yakma özelliği ile kalbimizi fetheden greyfurt ile nefis bir pelte yaptık.

greyfurtlu-pelte
3- Elmalı Muhallebi Tarifi

Masum sütlü tatlı, geleneksel olması da cabası. Biz bu sefer muhallebiye taptaze elmaları doğradık ortaya tadına doyulmaz bir tatlı ziyafeti çıkardık.

elmali-muhallebi

4- Meyveli Magnolia Tarifi

Turuncu Mutfak‘tan şahane bir tarif. Biliyorsunuz Migros çalışanları Turuncu Mutfak’ta şahane lezzetler yapıyor ve sizlere sunuyor. Onlardan biri meyveli Magnolia. Tadı olay!

elmali-muhallebi

5- Ananaslı Sorbe Tarifi

Tropikal denince ilk akla gelen meyvelerden ananas ile şahane bir sorbe yaptık. Bu arada her gün ananas suyu içince vücudunuzda oluşabilecek muhtemel mucizelerden bahsetmiş miydik? Şu yazımıza göz atın deriz.

ananas-sorbe

6- Çilekli Tiramisu Tarifi

Artık çileği her mevsim dalından sofraya Migros’ta bulabilmek mümkün biliyorsunuz. Hazır taptaze oradan bize bakarken, güzel bir tiramisu yapalım. Bu arada tiramisunun ‘Beni neşelendir!’ anlamına geldiğini biliyor muydunuz?

cilekli-tiramisu

7- Meyveli Tart Tarifi

Bir de ortaya karışık meyve yaptıralım dedik 🙂 Mevsim meyveleri ile süsleyebileceğiniz şahane bir tarta ne dersiniz?

meyveli-tart

Birbirinden özel meyveli tatlar, arta arta mutfakta harmanlanmaya devam ediyor. Siz iyisi mi bizi takip etmeye devam edin!

Yine görüşelim!