Kışın Kuruyan Ciltlere Öneriler

Kış aylarında cildimiz sahip olduğu suyu ve nemi kaybeder bu nedenle başta yüzümüz olmak üzere ellerimiz, dirseklerimizin arka kısmı, kol ve bacaklarımız pul pul dökülmeye başlar. Maalesef yüzümüz soğuk hava faktöründen en fazla etkilenen bölgemizdir. Bu yazımızda kış aylarında ekstra nem ve bakım isteyen vücudumuza iyi gelecek önerilerimizi paylaşacağız…

sac-bakim-onerileri

Güneş Kremi Sürün

Koruma faktörlü güneş kremleri sadece yazın sürülür diye düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Güneş yüzünü yaz aylarından daha az gösterse de yine de yüzünüze zarar verecek güçte. Bu yüzden yaz kış ayırt etmeden dışarı çıkarken güneş koruyucu kreminizi sürmelisiniz.

İyi bir nemlendirici Edinin

Özellikle duştan çıkıp kurulandıktan sonra tüm vücudunuzu iyice nemlendirecek yağ bazlı bir krem işinizi görecektir. Zeytinyağı, aloe vera, bal&badem özlü bir krem size iyi gelecektir.

Saçlarınıza Özen Gösterin

Kışın tıpkı vücudumuz gibi saçlarımızda nem kaybeder. Bu nedenle saçımızı haftada 2-3 kez ılık suyla yıkamak yeterli olacaktır. Banyo sürenizi de 15 dakikadan uzun tutmamaya çalışın, çinko bazlı şampuanları kullanmak kepeği ve saç dökülmesini azaltacaktır. Yumuşak ve parlak bir görünüm içinse keratinli, arganlı şaç bakım yağlarını kullanabilirsiniz.

Capcanlı dudaklar İçin

Soğuk havalarda çatlayan dudaklarsa kadın erkek herkesin sorunu. Dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra diş fırçanız ile dudaklarınızı fırçalayın. Ölü derilerinden arınmış capcanlı dudaklarınıza bal ya da nemlendirici sürebilirsiniz.