Kokusuyla Kışı Yaşatan Mis Kokulu Tarçının Lezzet Kattığı 5 Tarif

Kek tariflerinden içeceklere, ekşi-tatlı et yemeklerinden sütlü tatlılara kadar bir tutamıyla yemeğin lezzetini alır götürür uzaklara tarçın. Kokusu kış aylarını sevdirir onun, faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Sindirimi kolaylaştıran, kan şekerini dengeleyen tarçın, hafızayı güçlendirir, strese bağlı baş ağrısı ve migrene iyi gelir. Salep gibi onun katıldığı sıcak içecekler, boğaz ağrısı ve kuru öksürükle savaşır, çubuk formu limonlu ılık suya katıldığında bile faydalarını esirgemez sizden. Öylesine yüce gönüllü bir baharattır ki tarçın onu kullanmadan olmaz.

tarcin

1- Havuçlu Tarçınlı Kek Tarifi

Issız Adam keki olarak da bilinen geleneksel kek tariflerinin en sevileni ve tarçın denildiğinde akla gelen ilk hamur işi tarifidir. Bir dilimi afiyetle mideye indirilmez de ne yapılır?

havuclu-tarcinli-kek

2- Tarçınlı Ekmek Tarifi

Evde yapılan ekmek gibisi var mı? Toz şeker ve tarçın karışımının ara katlarını oluşturduğu ekmek tarifi çay saatlerinize çok yakışacak.

tarcinli-ekmek

3- Tarçınlı Türk Kahvesi Tarifi

Hafta başı kahve keyfine toz tarçın kattık, kahve içmeye doyamadık. Kahvenin hatırına hatır kattık.

turk-kahvesi

4- Tarçınlı Çıtır Elma Çubukları Tarifi

Sadece bir adet yufka ile hazırlanan, elmanın tarçınla uyumuna hayran bırakacak lezzetli mi lezzetli bir atıştırmalık tarifi tarçınlı çıtır elma çubukları.

tarcinli-cubuklar

5- Tarçınlı Çerkez Tavuğu Tarifi

Tost ekmeği parçaları, süt, ceviz içi, haşlanmış tavukgöğsü ve baharatlar yardımıyla pratik bir şekilde hazırlanan Çerkez tavuğu tarifine tarçını çok yakıştırdık biz. Bakalım siz de sevecek misiniz?

cerkez-tavugu

Farklı ev aksesuarlarını sevenler için mis kokulu bir önerimiz var. Çubuk tarçınları kullanarak hazırlayacağınız tarçından mumluk, yemek odanıza çok yakışacak.