7 Kolay Tatlı Tarifi

Hani bazı anlar vardır; canınız bir şey çeker adını koyamazsınız, strese girersiniz ne yeseniz bilemezsiniz, sanki bir lokma “bir şey” tüm yorgunluğunuzu alacaktır da o şeyi bulamazsınız. İşte kafanızdaki tüm ‘şey’lerin toplu yanıtı 7 tatlı tarifi.

Dikkat; Bu Tarifler Nefes Keser!

1- Kaymaklı Cin Baba Tatlısı

Osmanlı’nın geleneksel tatlarından; kaymaklı cin baba tatlısı. Şerbeti üzerinden akan tarif ile kalori almak hiç bu kadar lezzetli olmamıştı.

Kaymaklı Cin Baba Tatlısı


2- Balkabağı Lokmaları Tarifi

Hazır tam mevsimiyken şöyle nefis bir balkabaklı tatlı yapalım mı? Balkabağı ile yapılan farklı tarifler için MigrosTV doğru seçim!

Balkabağı Lokmaları Tarifi


3- Cevizli İncir Tatlısı Tarifi

Pratik bir incir tatlısı yapalım mı? Kuru incir ile yaptığımız nefis cevizli incir tatlısı ile çok büyük bir aksilik olmadıkça tüm gün enerji dolu kalır ve zorluklara mücadele edecek güçte olursunuz!

Cevizli İncir Tatlısı Tarifi


4- Bisküvili İrmik Tatlısı Tarifi

Kolay tatlı tarifleri MigrosTV’de! Hafif tatlıları tercih edenlerdenseniz bisküvili irmik tatlısı tarifimizi kaçırmayın. 


5- Crépe Suzette Tarifi

Krep ve portakal kabuğu rendesi bir araya gelince ismi gibi davetkâr bir tarif ortaya çıkıyor; Crépe Suzette. Adının havalı olduğuna bakmayın yapması şipşak! İsterseniz buyurun bir izleyin.

Crépe Suzette Tarifi

6- Trileçe Tarifi

2014’ün en iyi çıkış yapan tatlısı, sofraların triliçesini de unutmadık! Yapımı kolay sütlü tatlı tarifine bir göz atın; anlık tatlı krizlerinin en leziz çözümlerinden!

Trileçe Tarifi


7- Yoğurtlu Meyveli Parfe Tarifi

Biraz daha yumuşayalım mı? Yoğurt ve meyve bu şahane parfede buluşuyor. Bu tarif ayrıca çocuklara meyveyi sevdirmenin en lezzetli yollarından biri. Bir kaç dakikada hazırlayabileceğiniz tarif bu videoda sizi bekler.

Yoğurtlu Meyveli Parfe Tarifi