Koşmayı Sevmeyenlere En Az Onun Kadar Faydalı 5 Alternatif Egzersiz

Spor yapmayı seviyor ama koşu ile aranız değilse merak etmeyin, derdiniz bu olsun. Koşarken yaktığımız kaloriler tartı rakamımızı gram gram indirirken nasıl sevinçliysek, bunları öğrendiğimizde de inanın o kadar heyecanlandık. Eğer siz de koşmak yerine alternatif egzersiz arayışındaysanız bu önerilerimiz size #iyigelecek.

1- Kondiston Bisikleti!

Eliptik bisiklet diye de geçiyor bildiğimiz bisiklete pek benzemiyor. Bu mucize alet bacakları yoruyor, kasları okşuyor ve finalde koşmuş kadar etki ediyor.

kondisyon_bisikleti

2- Dağ Bisikleti!

Bu bildiğimiz bisiklet. Hava müsaitse dağ bayır gitseniz şahane olur ama velev ki imkan yok, spor salonları kalp siz!

bisiklet

3- Doğa Egzersizi!

Açık havada yapılan egzersiz hem bedeninize hem ruhunuza şifa. Yüksek ve sıkı bir tempo ile açık alanda egzersiz yapmak da en az koşu kadar etkili.

spor

4- Merdiven!

Dışarı çıkamadınız, bisiklete binemediniz, dağ bayır egzersiz yapamadınız… En olmadı bir yerlerde merdiven bulun! İşe giderken, metro merdivenleri ya da önünüze gelen her merdiveni hemen kullanın. Bacaklarınız için şahane bir egzersiz.

spor

5- Yüzün!

Kapalı havuzlar artık birer birer revaçta olmaya başlıyor, havalar soğudu malum. Yüzerek de etkili bir koşu yapmış olabilirsiniz. Eğer kramp sorununuz yoksa tek palet ile balık gibi yüzebilir, bacaklarınıza unutulmaz bir deneyim katabilirsiniz. Ayrıca yüzme deyip geçmeyin, faydalarını ve bilinmeyenlerini okumak için tıklayın.

yüzmenin faydaları