Köy Kahvaltılarını Özleyen Var mı? Sofralarımıza Anadolu’dan Miras 5 Kahvaltılık

Çocukluğumuzu hatırlatan o köy kahvaltılarını özleyenler var mı? Yirmi çeşit tatla kahvaltıyı şölene dönüştürmeyi özleyenler? Lütfen elinizdeki tostu, poğaçayı bir kenara bırakın ve bir kere de olsa şu keyif kahvaltısının başına oturun. Yulaf yemekten bıkmadınız mı hala? “Hazırlama zahmetine katlanamam, o kadar uğraşacağıma basar köye kahvaltıya giderim!” diyenlere Migros Anadolu Lezzetleri ile size Analolu’nun lezzetlerini sunmaya geliyor.

Ramazan Sofralarınız için Anadolu’dan Miras Özel Lezzetler Seçili Migros’larda.

Amanos Dağları Zahter Salatası

Sağlıklı ve bir o kadar lezzetli Güneydoğu Anadolu’ dan gelen “zahter baharatı”nı kahvaltı sofralarında tek başına bir lezzet olarak sunulabilirken çeşitli tariflerinize de Anadolu Lezzetleri Zahter Salatası ile tat katabilirsiniz.

Bknz: Size günaydın diyen zahter salatası.

zahter

 

 

Kars Göbek Kaşarı

Kars göbek kaşarı, yılların birikimiyle özel bir fermantasyon sonrası sofralarınıza geliyor. Biraz sert ancak yoğun bir lezzete sahip bu tada; ister kahvaltı sofralarınızda, isterseniz de peynir tabaklarında yer verebilirsiniz.

Fırında kaşarlı sebze bile yaparız.

kasarliekmek

Hatay Kıtır Kabak Tatlısı

Tek başına tatlı olarak bile tüketebileceğiniz bir lezzet! Hatay kıtır kabak tatlısı çok daha lezzetli bir biçimde, reçel olarak sofralarınıza geliyor. Kızartılmış ekmeklerinize sürün ya da kaşıklayın.

balkabagi-receli-tarifi

Kastamonu Tereyağlı Çekme Helva

Helvasız kahvaltı sofrası olmaz, tereyağlı çekme helvanın tadı da her helva gibi olmaz. Sofranızda tereyağlı çekme helvamıza da yer açın.

migrostvblog_cekmehelva_v1_230517

Konya Bozkır Çifte Kavrulmuş Tahin

Mezelere, hamur işlerine, çöreklere neredeyse tüm tatlara giren tahini kahvaltı sofralarınıza, pekmez eşliğinde buyur etmeniz tadınıza tat katacak.

Tahinli kurabiye de yaparız hem.

tahinli-kurabiye-tarifi

Daha pek çok Anadolu Lezzetleri ürününe Migros reyonlarından, tariflere ise MigrosTV’ den ulaşabilirsiniz.