Kulaktan Dolma Değil; Halis Muhlis Zeytinyağlı Dolma!

Altın günlerinin sarması, geleneksel Türk Mutfağı’nın olmazsa olmazı, sofraların en lezzetli etlisi, zeytinyağlısı… Serçe parmak rol modelliğinde, efsane tatlarla bezeli lezzetli mi lezzetli haberlerimiz var size. Bugün sizler için şahane dolma tarifleri hazırladık. Bu akşam hangisini sofraya koyacağınıza karar veremiyorsanız, gelin birlikte seçelim.

1- Zeytinyağlı Biber Dolması Tarifi

Geleneksel olanı ile başlayalım. Zeytinyağlı denince adeta dilimize pelesenk olmuş bir ‘otomatik cevap’; dolma! Zeytinyağlı biber dolması tarifi için görselin üzerine davet edelim sizi.

zeytinyağlı_biber

2- Pazı Dolması Tarifi

Pazı ile aranız nasıl bilmiyoruz ancak pazı dolmasını lezzetle öneriyoruz! Dolmanın en leziz hallerinden biri ile devam edelim. Pazı dolması ile lezzetlenmeye var mısınız?

pazı

3- Keçi Peynirli Mantar Dolması Tarifi

Geleneksel dolma tariflerine bir minik lezzet molası verelim. Bu sefer kahramanımız mantar. Keçi peyniri ve mantarın macera dolu serüveni MigrosTV’de!

keçi
4- Soğan Dolması Tarifi

Farklı dolma tarifleri arayanlardansanız bu tarif tam size göre. Soğanın içini, enfes harç ile doldurduk, ortaya çıkan lezzetle önce gözleri doyurduk! Sonra ne mi oldu? Detaylar için burada buluşalım.

sogan
5- Peynirli Kırmızı Biber Dolması Tarifi

Kırmızıbiber dolmasını, peynir ile yapmayı denediniz mi? Eriyen peynire karışan harç, adeta bir görsel şölen gibi! Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın.

peynrili

6- Patates Dolması Tarifi

Finali patatese bırakalım. Tok tutan özelliği ile mide dostu bir tarifte sıra. Patates dolmasını bir de böyle deneyin; pişman olmayacaksınız!

patates

Dolmalı bir yolculuğa çıktık sizinle… Karar vermek zor olsa ama tarifler kolay! Türk mutfağının daha pek çok sevilen lezzetini pişirdik sizin için.

Anadolu’ya özel lezzetleri sıraladığımız şu videolarımızı izlemiş miydiniz?