Kurban Bayramı’nda Ete Yakışacak 5 Farklı Ayran Tarifi

Sofraların vazgeçilmezi, yemeklerin en iyi arkadaşı olan ayran serinletici ve lezzetli bir seçenek olmasının yanı sıra oldukça faydalıdır. A, B12, D, B2 ve B6 gibi birçok vitamini ve bolca proteini ile kilo vermeye yardımcıdır, hazmı kolaylaştırır.

Bu özellikleriyle bayramda tüketeceğiniz etin yanına gelerek oldukça yardım edecek demektir. Kurban etinin ağırlığını alacak, hazmı kolaylaştıracak, bayram gezmelerinin yorgunluğunu hafifletecek bir bardak soğuk ayran fikri size de hoş geliyorsa tariflerimiz hemen aşağıda.

1. Cacığa Rakip: Salatalıklı Ayran

Tüm susuzluğunuzu giderecek hem lezzet hem de vitamin dolu bir bardağa ne dersiniz? Siz de klasiklerden sıkılmış, yenilikler peşine düşmüşseniz tarifiniz hemen burada:

salatalik

2. Yetmedi mi?: Otlu Salatalıklı Ayran

Maydonoz, nane, reyhan, fesleğen; bu tarifte yok yok! Yeşilliklerin aromatik lezzetinin tariflere kattığı güzelliğe inanıyorsanız bardakları hazır edin!

salatalikli-ayran

3. Pancarlı Ayran Tarifi

Tüm sıradan tariflere savaş açıp kendini mutlu etmek, misafirlerini büyülemek isteyenlerin bayılacağı, yoğurdun proteini pancarın vitamini ile güzelleşen nefis tarifi denemek istemez misiniz?

pancarli-ayran

4. Rokalı Labneli Ayran Tarifi

Yeşilliklerin yoğurt ile dansına katılıp tüm misafirlerinizi şaşırtmaya var mısınız? Bayramlara layık bu tarife bayılacaksınız.

pancarli-ayran

5. Sodalı Zerdeçallı Ayran

Birçoğunuz soda ile yapılan ayranın eşsiz lezzetini bilirsiniz, peki ya işin içine bir de zerdeçal katılırsa nasıl olur? Cevabı için tarifimizi hemen deneyin.

Nefis tariflerin detayları için videomuz işte burada.