Kurban Etiyle Yapabileceğiniz 6 Et Yemeği Tarifi

Uzun bir yazın ardından, sarı sonbahara geçmek üzereyiz. Nasıl geçti habersiz o güzelim Ramazan Bayramı diye düşünürken bir de bakmışız Kurban Bayramı kapıya dayanmış bile. Ne güzel adetlerimiz vardır bizim; mis gibi yemekler, nefis tatlılar, hoş sohbet bayram sofraları, geleneklerimiz ve daha pek çoğu. Bu sefer sofrada bizim de tarifimiz bulunsun istedik ve sizin için kurban etiyle yapabileceğiniz enfes tarifler hazırladık. Tercihiniz hangisinden yana olurdu? 😉

1- Kuzu Kol Tandır Tarifi

Pek de güzel olur. Mis gibi kıvamıyla enfes bir tandır yaptık. E artık yanına bazlamasız olmaz, onu da yaptık! 🙂

Kuzu Kol Tandır Tarifi

2- Kuzu Külbastı Tarifi

Külbastı sever misiniz? Çok pratik bir yolunu hazırladık sizin için. Kuzu külbastı tarifi için görselin üzerine tıklayın.

Kuzu Külbastı Tarifi

3- Çiftlik Kebabı Tarifi

Kebap denince akan sular duruyor ki bilirsiniz bizim şefimiz şahanedir kebap konusunda da! Bugün sizler için çiftlik kebabı yaptı. Nasıl ama?

Çiftlik Kebabı Tarifi

4- Buharda Pişmiş Sebzeli Et Tarifi

Derseniz ki diyetimden ödün vermem, o halde biz de buharda sebzelerimizi bir güzel haşlar, üzerine etimizi sereriz.

Buharda Pişmiş Sebzeli Et Tarifi (1)

5- Kuzu Etli Pilav Tarifi

Aaa pilavsız olmaz. Kuzu eti ile şahane bir pilav hazırladık. Daha pek çok pilav tarifinin de sizi burada beklediğini hatırlatıp, bir sonraki tarifimize geçelim.

Kuzu Etli Pilav Tarifi

6- Balzamik Soğanlı Dana Antrikot

Hmmm işe biraz da profesyonellik katalım. Balzemik soğanlı dana antrikot yapmak okunduğu kadar karmaşık değil aslında. Nasıl mı? Bakın videomuzda anlattık.

Balzamik Soğanlı Dana Antrikot