Kurban Etiyle Yapabileceğiniz 6 Nefis Yemek Tarifi

Keyifli aile sohbetleri ve damak çatlatan lezzetlerle hoşgeldin Kurban Bayramı:) Uzman Kasap güvencesiyle aldığınız etlerinizi saklama koşullarından, değerlendirme yöntemlerine kadar geniş bir alanda incelemiştik. Şimdi sıra işin mutfak kısmında! Kurban eti ile yapabileceğiniz birbirinden lezzetli tarifler hazırladık size. Hazırsanız başlıyoruz!

1- Sebzeli Kuzu İncik Tarifi

Yumuşak et denince ilk akla gelenlerden biri incik yemeği. Sonbahar sebzeleri ile lezzetlendirdiğimiz nefis sebze yemeği tarifi şimdi MigrosTV’de yayında!

et-yemekleri-kuzu-incik

2- Çoban Kavurma Tarifi

Çoban Kavurma Tarifi, geleneksel mutfağımızın klasiklerinden; kurban eti ile yapılan en pratik lezzetlerden de aynı zamanda. Yapılışını görüntülü izlemek için tıklayın!

sebzeli-et-yemegi

3- Kremalı ve Mantarlı Bonfile Tarifi

İşe biraz da krema ve mantar katalım mı? Şahane bir bonfile hazırlıyoruz. Adının kalabalıklığının aksine yapımı çok pratik. Tarifi izlemek için tıklayın!

etli-yemek
4- Balzamik Soğanlı Dana Antrikot Tarifi

Çoban kavurmadan sonra sıra geldi güzel bir antrikota. Balzamik ile lezzetlenen, soğan ile tadına doyulmaz bir hal alan nefis yemek tarifini kaçırmayın!

antrikot

5- Buharda Pişmiş Sebzeli Et Tarifi

Lezzet duraklarından buharda pişmiş sebzeli et tarifimizde sıra… 1 porsiyonu sadece 300 kaloriye eş nefis bir et yemeği yemek istemez misiniz? Buharın sağlığı ve etin lezzetini buluşturan bu yemeğin tarifini sizin için Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman veriyor!

et-yemekleri3

6- Kuzu Etli Pilav Tarifi

Bayram sofralarının geleneksel lezzeti pilavı da unutmadık! Kuzu eti ile lezzetlenen şahane bir pilav tarifi hazırladık. İzlemek için tıklayın!

etyemekleri-ic-pilav

Bayram neşenizin, leziz tarifler ile taçlandığı daha nice güzel sofralar dileriz!

İyi Bayramlar!