Sevmeyenleri Bir Kere Daha Düşündüren 5 Lahana Tarifi

Brokoli, lahana, karnabahar, pırasa vb. gibi sağlıklı olup pek tüketilmeye meyilli olmayan sebzeler. Eğer bunlara müptelaysanız sıkıntı yok ve fakat 40 yıl düşünseniz aklınıza gelmeyen yiyeceklerdense bu saydıklarımız o halde size bir soru; emin misiniz? Çünkü az sonra sayacağımız lahanalı tarifler ile sanırız ezber bozacağız. Ocak ayı sebzelerinden lahana ile enfes tarifler hazırladık.

1- Coleslaw Salatası Tarifi

Yiyeni hayran bıraktıran, enfes bir salata tarifi. Damak zevkinize bağlı olarak içine sarımsak da koyabilirsiniz. Coleslaw salatası nasıl yapılır sorusunun en lezzetli yanıtı için sizi şuraya davet edelim.

coleslaw

2- Lahanalı Yalancı Mantı Tarifi

Efsane geri döndü, hazırlanın mantı yapıyoruz! Ama bir farkla, bu sefer içine lahana kattık. Sonra ne mi oldu? Şöyle buyurun lütfen.

lahana_tarifleri

3- Lahana Turşusu Tarifi

Evde turşu kurma işi sizden sorulursa, lahana işi sizde! Mevsim tazelerinden lahana ile turşu yaptık. Nohut yemeğinin yanına nasıl da yakışır ama!

lahana_tursusu

4- Karalahana Çorbası Tarifi

Soğuk havalarda iyi gider. Çorba tarifleri denince ilk akla gelenlerden olmasa da tadanı kendine aşık etme potansiyeli olanlardan. Pratik çorba tarifini izlemek için tıklayın.

lahana_corbasi

5- Lahana Graten Tarifi

Daha önce kabak graten ve mantarlı et graten yapmıştık. Şimdi isterseniz şahane bir lahana graten hazırlayalım.

lahana

Ocak ayı sebzeleri ile yaptığımız daha pek çok tarif sizi MigrosTV Yemek Tarifleri kategorisine bekliyoruz.

Orada buluşmak üzere! 😉