Leziz mi Leziz Tarifler MigrosTV’de!

Bu hafta yedi yeni enfes lezzet ile sizlerleyiz…
1- Portakallı Nohut Kelle
Gece gezmelerinden sonra aklına ilk olarak güzel bir kelle çorba içme fikri gelenler; portakal mevsimini iple çekenler, baklagiller arasında nohutun yerini hep ayrı tutanlar birleşin, çünkü sıradaki tarifimizde portakal, nohut ve kelleyi birleştiriyoruz!
Portakal, nohut ve kelleyi sevenlere; Portakallı Nohut Kelle tarifi
2- Kuşkonmaz Yatağında Somon
Konuklarınızı ya da ailenizi özel restoranların menüsünden fırlamış bir seçenekle mutlu etmek, üstelik bu seçeneği kendi emeğinizle hazırlamak size de hoş bir fikir gibi geliyorsa uygulamak için detaylara buyurun.
Güzel bir akşam yemeği için; Kuşkonmaz Yatağında Somon tarifi
3- Portakal Reçeli
Kış mevsiminin en leziz, en sulu, en vitaminli, en turuncu ve en mis kokulu meyvelerinden biri olan portakaldan yararlanıp birbirinden nefis tarifler denemeye bayılanlardan mısınız? Yemek ya da tatlı gibi aklınıza gelen birçok tarife portakal sihrini ekleyip sonucun mükemmel olacağına güvenenlerden misiniz? Eğer öyleyse, sıradaki tarifimize bayılacağınızdan eminiz; karşınızda portakal reçeli!
Mis kokulu; Portakal Reçeli tarifi
4- Ayvalı Kek
Boğaza takılmasıyla bilinip deyimlere konu olan ayvanın hiç bu kadar yumuşak ve boğazdan kolayca geçen yönünü tanışmamıştınız; çünkü bu kez mevsimin en güzel, en vitamin dolu ayvalarından mis gibi kokan, yumuşacık, nefis bir kek pişiriyoruz!
Vitamin dolu bir kek; Ayvalı Kek tarifi
5- Permesanlı Dana Schitzel
“Akşama çok özel misafirlerim var, ne pişireceğim ben şimdi?” diye kara kara düşünenler burada mı? Size hemen sakinleşmenizi öneriyoruz, çünkü aradığınız tarifi bulmuş olabilirsiniz. İşte karşınızda sofranızı süsleyecek, parmesanlı, nefis mi nefis dana schnitzel!
Ana yemek; parmesanlı, nefis mi nefis dana schnitzel tarifi
6- Muzlu Çikolatalı Kurabiye
Sırada; âdeta her malzemesinden lezzet taşan bir kurabiye tarifi var! “Kurabiye” kelimesini duyduğu an içini sıcacık bir his kaplayan, fırındaki kurabiye kokusu ile huzuru bulan, muz ve çikolata uyumunun bu dünyadaki en özel buluşmalardan biri olduğunu savunan, tüm sonradan gurmeleri videomuzun detaylarına bekliyoruz!
Muz ve çikolatanın birleşimi ile; Muzlu Çikolatalı Kurabiye tarifi
7- Kuşkonmaz Çorbası
Bahar ayları ile birlikte tezgâhlarda görülmeye başlayan, âşıklarının tüm sene yolunu gözlediği kuşkonmazlardan türlü tarifler hazırlamaya devam ediyoruz. Sırada; içinizi ısıtırken, tüm vücudunuza sağlık verecek, dumanı üzerinde bir çorba tarifi var!
Sağlık dolu; Kuşkonmaz Çorbası tarifi