Leziz Tarifler Yine MigrosTV’de!

1- Pişi Tarifi

Özel kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi, çocukların bayıldığı, hamur işi ve kızartmanın en şahane iş birliği olan pişilerle donatılmış bir sofra kurmaya hazır mısınız? Cevabınız “evet” ise su, toz şeker, un gibi her evde bulunan malzemelerinizi alın ve derhal harekete geçin.
Çocuğunuz okuldan dönene, çay demlenene ya da ev halkı yataklarından ayrılana kadar çoktan hazır olacak pratik hazırlanışa sahip pişilere çocuktan yetişkine herkesin bayılacağını söylemek hiç de zor değil!

Kahvaltılarınızı lezzetlendirmek için; Pişi

2-Mükemmel Fırında Tavuk Kanat Pişirme

Mangal yakılan pikniklerin vazgeçilmezi, barbekü partilerinin en çıtırı olan tavuk kanat, bu kez fırın ile buluşup ızgara lezzetlere bayılanları mutlu etmeye geliyor! Eğer siz de tavuk kanata bayılıyorsanız fakat ne mangal ne de barbekü imkânınız varsa bu kılavuzu incelemeden umutsuzluğa kapılmayın!

Size mangal ya da barbekü aratmayacak sonuçlara ulaştıran fırında tavuk kanat pişirmenin tüm inceliklerini anlattığımız, çeşitli baharatlar ile hazırlanan sos sayesinde mükemmel bir lezzet yakalayabileceğiniz, önemli püf noktaları ile dolu bu kılavuzun size yol göstereceğinden eminiz.

Kanat severlerine mükemmel kılavuzu için; Mükemmel Fırında Tavuk Kanat Pişirme

3-Mükemmel Fırında Baget Pişirme

İster pratik ister özel bir sofra kuracak olun, lezzetli bir baget tüm beklentinizi karşılayabilecek seçeneklerden biridir. Eğer siz de bu fikrimize katılıyor, bu akşamki sofranızda mükemmel bir fırın bagete yer vermek istiyorsanız bu kılavuzu incelemeden işe başlamayın!

İyice kızarmış, nefis mi nefis lezzete sahip mükemmel fırında baget hazırlamanın tüm inceliklerini anlattığımız, baharat çeşitleri ve sarımsağın da katkılarıyla hem tadına hem de kokusuna doyamayacağınız bir tavuk bagetin tüm lezzet sırlarına ulaşabileceğiniz bu kılavuz size çok iyi gelecek!

Tavuk bagetin en güzel hali için; Mükemmel Fırında Baget Pişirme

4-Mükemmel Tavuk Haşlama Kılavuzu

İçeriği ile doyurucu ama hafif, aynı zamanda yapımı ile pratik bir öğün hazırlayayım, diyenlerin kurtarıcısı olan tavuk haşlama yemeğinin en mükemmel haliyle tanışmak için bu kılavuzu incelemeden işe başlamayın!

Tane tane dökülen pilavın ya da kavrulan sebzelerin yanına çok yakışacak, isteyenlerin salata içerisinde de keyifle tüketebileceği mükemmel tavuk haşlamanın tüm lezzet sırlarına ulaşabileceğiniz bu kılavuza bayılacağınızdan eminiz.

Tavuğun pratik ve hafif halini severlere; Mükemmel Tavuk Haşlama Kılavuzu

5-Mükemmel Fırında Balık Pişirme Kılavuzu

Hafif bir akşam yemeğinin gözde seçeneği, yüksek kolesterol düşmanı, iyi bir hafıza dostu olan nefis balık çeşitlerini marine edebilmenin tüm inceliklerine ulaşabileceğiniz, lezzet sırları ile dolu bu kılavuzun bizim kullandığımız levrek dışındaki balık çeşitleri için de size yol göstereceğinden eminiz.

Balığın marine halini sevenlerin bayılacağı tarifi için; Mükemmel Fırında Balık Pişirme Kılavuzu

6-Erişteli Fırında Tavuk

Erişteyi ayrı, tavuğu ayrı sevenler; bu öğünde iki seçeneğin lezzet güçlerini birleştirip fırının da güzel etkisini ekleyerek yepyeni bir yemek hazırlamaya var mısınız? Eğer ki cevabınız “evet” ise yeni lezzetler denemeyi de seviyor, defne yaprağı, kekik gibi bitkilerin yemeklere kattığı sihre de güveniyorsanız bu tarifimiz tam size göre demektir!

İki seçeneği bir arada görmeyi severlere; Erişteli Fırında Tavuk

7-Kıymalı Mercimek Çorbası

Birçoğumuz başlangıcında çorba olmayan sofraları eksik bulur, ne kadar yemek yerse yesin çorba içmediğinde sanki midesinin büyük bir kısmı boş kalmış gibi hisseder. Hasta olduğunuzda da sağlığınıza sağlık katmak istediğinizde de çorba çeşitleri daima yanınızda olmuştur. İşte sırada içinizdeki bu çorba sevginize layıkıyla cevap verebilecek bir tarif var; karşınızda kıymalı mercimek çorbası!

Çorbasız yapamayanlara; Kıymalı Mercimek Çorbası