Lodos Başınızı Ağrıtırsa Rahatlatıcı Çay Yaparız Biz de?

Uzmanlar uyardı, bugün yurt genelinde lodos bekleniyormuş diyorlar. Tatlı tatlı esen ama baş ağrısını tetikleme özelliği (!) ile bizi mahvetme potansiyeli yüksek olan sinsi lodos için gardımızı peşin peşin alalım dedik. Rahatlatıcı çaylar hazırladık size, umarız kahvaltı saatinize yetişmişizdir; en olmadı keyif çayınıza… Çay suyu kaynadı, haydi buyurun.

lodos

1- Elmalı Kış Çayı Tarifi

Elmanın sakinleştirici etkisi sıcak su ile buluştu, ortaya çıkan çay içimizi ısıttı! Kış çayı denince akla ilk gelen çaylardan olan sempatik elma çayı ile hoşça kal baş ağrısı!

elmali-kis-cayi
2- Biberiye Çayı Tarifi

Mikrop kırıcı ve hazmı kolaylaştırıcı özelliği ile sağlık dostu bu arkadaşın çayı da bir başka. Bu arada biberiyeli daha pek çok tarifimiz var, onları da bir sonraki yazımızda anlatacağız, söz!

biberiye-cayi
3- Portakallı Yasemin Çayı Tarifi

Yasemin ve portakal bir araya gelirse sorarız size kim korkar hain baş ağrısından? Pratik bir çay tarifi hazırladık, hemen 2 dakikada. İzlemek için tıklar mısınız?

portakalli-yasemin
4- Limon, Bal ve Zencefilli Çay Tarifi

Hiç unutmayız, bir keresinde zencefil ile Türk kahvesi bile yapmıştık, hey gidi 🙂

limonlu-cay
5- Sarımsak Çayı Tarifi

Hiç bakmayın öyle, azıcık kokuyor olabilir. Ama sarımsağın faydalarını saymamıza gerek yok herhalde diye düşündük. Artık kokusuna bakman tek dikişte içiverin, şifadır şifaaa!

sarimsak-cayi

BONUS: Bu aralar başımızı nereye çevirsek bir ‘hapşuuuuuu’ nidası ile karşılaşıyoruz. Umarız size uğramamıştır ancak hani olura uğradıysa diye bir de şu tarifi paylaşmak istedik. Gripkovan çay tarifi daha adıyla bile şifa dağıtıyor. Evdeki malzemelerle şipşak yapabilirsiniz. Tarifi şu linkte.

Lodos nereden eserse essin, sizin poyrazınız mutlulukla birleşsin!

İmza: Bi’dost 😉