İçi Sulu Dışı Kuru: Baharın Müjdecisi Malta Eriğinin Bilinmeyen Faydaları!

İsminin okunuşundan olsa zaar, sanırsınız erik değil tropikal ada. Baharın gelişini müjdeleyen, kendi halinde bir erik bilirdik kendisini. Yanılmışız! Meğer bu arkadaşın daha pek çok bilinmeyen faydası varmış. Efendim konumuz malta eriği, mevzumuz faydaları…

1- Malta eriğinin lif yönünden zengin olduğunu biliyor muydunuz? Bu lif de sindirim sisteminizin düzene girmesini sağlıyor.

malta_eriği

2- Eğer sebebi belli ya da belirsiz bir istifra durumunuz varsa ve bundan oldukça sıkıldıysanız bir adet malta eriği işinizi görecektir. Mide bulantısını malta eriğiyle kesiyoruz.

patlicanin-faydalari-karinagrisi

3- Diyetteyseniz yaşadınız! Kış boyu elmalarla boğuştuğunuz yetti, artık malta eriği zamanı! Malta eriği kilo vermenize destek sağlar ve lezzet ile formu bir arada sunar. Malta eriği için tam da bu dönemde soluğu Migros’ta almayı unutmayın!

diyet

4- Evet, belki bir Alzheimer’a çare olmaz ama belki etkilerini yavaşlatır. Malta eriği hafızayı güçlendiriyormuş diyorlar.

kitaplik

5- Değme nemlendiricilere şapka çıkartacak kadar iddialı bir meyve nemlendirme konusunda. Zengin A vitamini içeriği ile cildi nemlendiriyor, daha sağlıklı ve taze bir görünüme kavuşturuyor.

malta

6- Kemik ve diş sağlığı konusunda da sanırsınız doktor. Zengin mineralleri ile kemikleri güçlendirirken dişleri de koruyor.

dis-bakimi

7- Yoksa sizde su içmenin sayısız faydasını bilip, eli bir türlü sürahiye gitmeyenlerden misiniz? 🙁 Malta eriği bu derdinize kısa süreli bir çare olabilir. Çünkü bu eriğin en önemli özelliklerinden biri susuzluğu gidermesi, vücudun su ihtiyacının büyük çoğunluğunu karşılaması.

su içmek

8- Tok tutar! Malta eriğinin en önemli özelliklerinden biri tok tutması. İşte bu özelliği, kendisini diyet listesinin gözdesi yapıyor. Üzerine bir de su içtiniz mi, gelsin “tokum ben”ler gitsin “acıktım ben”ler!

diyet-onerileri

Malta eriğini bu kadar ballandırdık ancak sanmayın ki tarifleri boynu bükük bıraktık. MigrosTV‘de sizin için enfes bir seri hazırladık, yeni dünya malta eriği ile hazırladığımız yeni dünya kebabı tarifini izlemeyi ihmal etmeyin.