Mangalın Yanına İyi Gider; 7 Şok Tarif!

Isınan havalar, etrafı saran dumanlar ve ağız sulandıran pötikare sofralar piyasaya çıktığına göre, hayırlı olsun mangal sezonumuz açılmıştır! Konumuz mangalın püf noktaları, olmazsa olmazları ya da mangal tarifleri olarak değil “yanına iyi gider” tadında ele almak istedik. Etin yanına iyi gidecek enfes önerilerimiz var. Ağız sulandıran mangallık tarifler için sizi bi’tık aşağıya davet ediyoruz.

1- Hollandez Soslu Buharda Sebze Tarifi

Etin yanına farklı sebze tarifleri MigrosTV’de. “Hollandez sos nasıl yapılır?” sorusunun yanı sıra “Mangalda etin yanına ne iyi gider?” merakına cevap niteliğinde bir tarif; Hollandez soslu buharda sebze tarifi şimdi MigrosTV’de!

buharda_sebze_tarifi

2- Sarımsaklı Tereyağlı Mısır Tarifi

Sarımsak olmazsa olmaz diyenlerdenseniz ve nasıl koktuğu sizi zerre kadar ilgilendirmiyorsa o halde lezzetli tarifimize buyurun. Sarımsaklı tereyağı ile enfes bir mısır hazırladık. Etin yanına ne de yakışır ama!

sarımsaklı_tereyağı_tarifi

 

3- Çıtır Yufka Sepetinde Salata Tarifi

Farklı salata sunumları arayanlardansanız bu tarifimiz tam size göre! Etin yanına iyi gider diye düşündük… Çıtır yufka sepetinde salata tarifi MigrosTV’de!

yufka_sepetinde_salata_tarifi

4- Dilimli Patates Tarifi

E tabi işin bir de patates boyutu var. Ne severiz etin yanında patates yemeyi… Gelin şöyle güzel bir dilimli patates hazırlayalım, baharatlarla da bir güzel süsleyelim. Ne dersiniz, hoş olmaz mı?

dilimli_patates_tarifi

5- Bezelyeli Patates Püresi Tarifi

Geleneksel patates püresine bir alternatif de MigrosTV‘den! Klasik patates püresini bir de bezelyeli deneyin. Yapımı kolay püre tarifi sizi videomuzda bekliyor. Etler pişmeden gelin olur mu?

6- Şişte Patlıcan ve Mantar Tarifi

Patlıcan ve mantarlı tarifleri beğeniyor ancak kalorisinden çekiniyorsanız size bir haberimiz var. Şişte patlıcan ve mantar tarifi formuna dikkat edenler için de oldukça pratik. Peki ama nasıl yapılır; cevabı MigrosTV‘de!

şişte_mantar_tarifi

 

7- Yoğurtlu Köz Biber Mezesi Tarifi

Sırada yoğurtlu köz biber mezesi var. Közlenmiş biberin efsane lezzetiyle enfes bir form kazanan meze tarifimiz, mangal menünüze çok yakışacak. Şimdi yayında!

közbiber_mezesi

Tercihiniz hangisinden yana olur bilemiyoruz ancak bu tarifler ile mangalınız ziyafete dönüşecek, işte buna eminiz!

Mangalınız dumanlı, keyfiniz bol olsun!