Mantarın Lezzet Kattığı 5 Nefis Tarif

D vitamini içeriği olan sayılı besinlerden bir tanesi olan mantarın faydaları saymakla bitmez. Sonbaharın yolunu gözleten, mutfağımızda farklı farklı şekillerde soframıza konuk olan mantarın lezzet kattığı 5 güzel tarifi MigrosTV mutfağında hazırladık. Detaylı tarifleriyle buyurun sonbahar lezzetlerine.

Fırında Ispanaklı Mantarlı Makarna

Ispanak ve mantarın uyumunu çok seveceksiniz. Sıradan mantar tariflerinden sıkılanlar için de harika bir alternatif.

firinda-mantar

 

Mantarlı Dana Eti Tarifi

Sofraların nefis ve vazgeçilmez lezzeti! Dana eti lezzetini, mantar ile taçlandırdığımız şahane bir ana yemek tarifi ister misiniz?

ekran-resmi-2017-10-01-13-07-32

 

Mantarlı Fırın Pilav Tarifi

Nefis pilav tariflerimizde sırada mantarlı pilav var. Bu kez pilava sağlık deposu vitamin zengini mantarı ilave ederek daha besleyici daha lezzetli bir tat ortaya çıkardık. Sıra dışı pilav tarifimizi mutlaka deneyin.

ekran-resmi-2017-10-01-13-10-58

Mantarlı Volovan

Vol-au-vent, bir Fransız klasiği… Yağlı milföy hamurlarıyla hazırlanan yuvarlak hamurlarla hazırlanan, tatlı ve tuzlu çeşitleri olan bir çeşit hamur işi. Kremalı, tavuklu, patlıcanlı, kıymalı ya da mantarlı olarak hazırlayabileceğiniz milföy hamurları ılık ya da sıcak olarak porsiyonlar halinde servis ediliyor.

mantarli-volovan

 

Soya Soslu Mantarlı Hindi

Minik lezzet çanakları bu kez yanına hindi etini alıp soya sosu ile nefis bir tada kavuşuyor. Klasik tavuk yemeklerinden sıkılanlar için soya soslu mantarlı hindi tarifimiz farklı bir alternatif olacak.

ekran-resmi-2017-10-01-13-14-51