Mart Ayı Sebzeleri ile Neler Yaptık?

Kapıdan baktırması ile ünlü, zamansız sıcağı ve apansız soğuğu ile bir o kadar dengesiz bir bahar ayı; merhaba Mart, hoş geldin. Efendim malumunuz “Geleneksel Kazma Kürek Yakma Şenliği” bu sene de geldi. Hal böyle olunca vücudu da korumak lazım. Peki, bu ay hangi meyve / sebzelerle şifa bulacağız? Sorumuzun en lezzetli yanıtı için gözlerinizi aşağıya, malzemelerinizi mutfağa rica edelim.

mart

1- Portakallı Salata Tarifi

Bahar ayına taze bir başlangıç yapalım. En azından ilk maddemiz masum olsun, sonrasında coşacağız sakın çaktırmayın 🙂

portakalli-salata

2- Muz Sorbe Tarifi

Yaz kış demeden tüketebileceğiniz enfes bir lezzet daha; muz sorbe tarifi. Tarifin detaylarını videomuzda bulabilirsiniz.

muz-sorbe
3- Kereviz Köftesi Tarifi

Geleneksel köfte tariflerini bu akşamlık unutalım, şahane bir kereviz köftesi yapalım. Kereviz denince ilk akla gelen sorunlardan biri olan ‘kararma‘ için de aydınlık bir çözümümüz var.

kereviz-koftesi
4- Kuşkonmazlı Kremalı Somon Balığı Tarifi

Mart ayı sebzelerinden kuş konmaz ile şahane bir tarif hazırladık. Somondan ilham aldığımız, kuşkonmaz ile lezzet kattığımız nefis yemek tarifi şu videoda sizi bekliyor.

kuskonmaz
5- Zeytinyağlı Bakla Tarifi

Hazır mevsimiyken şöyle güzel bir bakla mı yapsak ne yapsak? Hem de zeytinyağlı. “Üffff” tarif için sizi MigrosTV’ye davet edelim.

zeytinyagli-bakla
6- Pancarlı Kinoa Tarifi

Kinoa ile şahane tarifler hazırlamıştık zamanında; taze otlusundan tutun da nohutlusuna kadar neler yapmıştık neler! Bu sefer işe biraz da pancar kattık ve ortaya şahane bir tarif çıkardık. Pancarlı kinoamızın tadına bakmaz mısınız?

pancarli-kinoa
7- Biberiyeli Zeytinyağlı Organik Kek Tarifi

Organik tariflerle aranız nasıl bilmiyoruz ancak bildiğimiz şu ki bu efsane tarif, evinizde lezzet rüzgârı estirecek!

organik-kek
Mart ayına özel lezzetler bu kadarla da sınırlı değil; çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin olur mu?

Yine görüşeceğiz! 🙂