Tadım Ekşi Ama Mart Ayı Benden Sorulur!

Bugüne kadar beni nelerde kullanmadınız ki; gün geldi kıyafetlerinizdeki kötü kokuya derman oldum, gün geldi tansiyonunuza iyi geldim. Bazen midenizi ekşittim ama günün sonunda sizi hep mutlu ettim. Ben kim miyim? Limon! Mart ayında en favori zamanımı yaşıyorum. Hal böyle olunca da nefis tarifler ile süslemeden edemezdim. Sokuldum MigrosTV şefinin yanına, imza attım mis gibi tariflere. Sizinle de paylaşmadan geçemezdim tabi. Bakın bizim şefle neler yaptık!

1- Turşu Tarifi

Benden nefis bir turşu olur ama dahası benimle turşu da lezzetlenir. Demem o ki her koşulda turşu ve ben müthiş bir ikiliyiz.

limon-tursusu

2- Limon Soslu Dil Balığı Tarifi

Bu sefer dil balığına limon oldum. Balığa limon sıkılır mı sorusunun en lezzetli cevabını da bu videoda verdim. İzlemek için tıklayın.

dil-baligi

3- Tavuk Çorbası Tarifi

Şimdi grip mevsimi, evde çorba mı yapacaksınız ay ben ne güne duruyorum. Mis gibi vitaminlerim ile enfes dolu bir şifa çorbası hazırladık size.

tavuk_çorbası

4- Tart Tarifi

Tatlı ve ekşi bir arada. Bugün benimle şahane bir beze yaptık, mis gibi tartın üzerine kondurulmuş enfes tarifi izlemek için tıklayın.

Limon Bezeli Tart Tarifi!

5- Haşhaşlı Kek Tarifi

Konu kek olur da malzeme bensiz olur mu? Olmaz, olmamalı! Sizin için şahane bir kek tarifi hazırladık üstelik haşhaşlı.

haşhaşlı-limonlu--kek-(1)

6- Yaban Mersinli Ekmek Tarifi

Ben ve yaban mersini ile şahane bir ekmek yapmaya ne dersiniz? Ev yapımı ekmek tariflerinden biri ile sözlerime son vereyim ancak sanmayın ki bu kadar. Benimle yapılan nefis tarifler, pratik bilgiler ve çok daha fazlası için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin olur mu?

limonlu_ekmek

Arayı açmayın, yine görüşelim! 😉