Mevsimin Tazesi: Domates Sosunu Kullanabileceğiniz 5 Yemek Çeşidi

Güneşten kızarmış, lezzeti içinden taşan, mis kokulu domateslerin yakışmayacağı yemek pek yoktur; öyle ki domates hangi yemeğe katılsa onu asıl yemek haline getiren malzeme olur. Eğer siz de domatese bayılıyorsanız onu kullanabileceğiniz yemekleri daha yakından tanımak istiyor ve hemen uygulamak istiyorsunuzdur. O halde gelin detaylara birlikte geçelim, işte domates sosu ile lezzetine lezzet katabileceğiniz 5 yemek çeşidi…

  1. Menemen

Domates sosu denince akla gelen ilk yemek isimlerinden biri elbette ki menemendir. Günün hangi öğününde isterseniz nefis lezzeti ve doyuruculuğuyla sizi pişman etmeyecek bir menemen yiyebilmeniz için öncelikle domates sosunun iyi bir lezzete sahip olması gerekir. Domates sosunu lezzetli ve besleyici bir seçenek için kullanmak istiyorsanız menemen tarifi sizin için çoktan hazır… TIKLAYIN!

  1. Domatesli Makarna

Domatesin en çok yakıştığı yiyeceklerden biri, kesinlikle tam dozunda pişmiş bir makarnadır. Domates sosunu kullanabileceğiniz yemek seçeneği arıyorsanız, çocuktan yetişkine herkesin bayıldığı makarnayı daha lezzetli hale getirmek istiyorsanız tarif için tıklayın.

  1. Biberiyeli Dana Rosto

En başta da bahsettiğimiz gibi domates sosunun yakışmadığı yemek yoktur, et yemekleri de onlardan biri. Nefis biberiye kokusuna karışan domates sosunun lezzetiyle harika bir yemeğe imza atmak istiyorsanız, domates sosu kullanabileceğiniz en özel tariflerden biriyle hemen tanışın.

  1. Domatesli Pilav

“Bütün yemeklerin en harika eşlikçisi nedir? diye sorsak, büyük bir çoğunluktan “pilav” cevabını alacağımızdan eminiz. Dolayısıyla domates sosu kullanabileceğiniz tarifler arasına eklenecek en güzel, en sevilecek lezzetin pilav olacağını düşündük. Makarnaya rakip olacak güzellikte bir tarifle tanışmak için tıklayın.

  1. Avokado Yatağında Meksika Köftesi

Domates sosunu kullanarak bir tarifin hem lezzetini hem de faydasını artıracaksınız desek, buna en iyi karşılık olarak bu tarifi eklerdik elbette. Özel ve hafif bir akşam yemeği hazırlamak, içinde de bolca domates sosu bulundurmak istiyorsanız detaylar için hemen tıklayın.