Sofralarda Yeni Tatlar: Migros Ramazan Kolilerinde Ziyafet Var

11 ayın sultanı Ramazan ayının gelişiyle kuruldu mu uzunca sofralar, fokurdamaya başladı mı tencereler? Ramazan ayının yaz sıcaklarına denk gelmesi, minik bir stres yaratmaya başlasa da orucu nasıl tutacağız sorusundan önce kafalarda akşama ne pişireceğiz sorunsalı var. Aç, aşçıya kusur bulmaz derler ama 17 saate yakın oruç sonrasında masada tek çeşit yemek görmek minik bir kriz yaratabilir. Biz de bu Ramazanda sofralarınızı Ramazan kolileriyle donatalım istedik. Bereket ve Lezzet Paketleri şöyle dursun bugün Migros Ziyafet Paketini ele alalım istedik;  sofralarımıza bolluk, bereket, çeşitlilik katalım dedik. Bakalım bu paketten çıkanlarla ne tarifler yapabilirsiniz.

Renk Cümbüşü: Kuru Meyveli Pilav

Pilavsız sofralar mı kurulur, pilav olmayan Ramazan sofrası mı olur? Tabi olmaz! Peki bu Ramazan sofralarımıza yeni tatlar katsak fena olmaz mı? İşte klasik pirinç pilavını yeni lezzetlerle harmanlayan kuru meyveli pilav tarifimiz.

Kuru Meyveli Pilav Tarifi

 

Sağlık Elçisi: Bulgurun Tadı

Bulgurun sofralardaki yeri yadsınamaz, tadı da yabana atılmaz. Pirincin ve bulgurun yeri ayrıdır, birbirleriyle yarıştırmak doğru olmaz ama bu tariflerimizle bulgurun bir adım öne çıkabileceğini söyleyebiliriz. İşte bulgurla sofralarınıza gelen 7 bulgurlu tarif!

migrostvblog_bulgur_v1_020517

Salatası Mis Oldu Mis: Nohut

Yaz aylarının sıcak sofralarını, ferah dokunuşlarla, hafif yemeklerle süslemeye ne dersiniz? Bizce istersiniz. Kış yemeklerinin göz bebeği nohudun hafif ve leziz bir yaz salatasına dönüşmesini izleyin. Ve karşınızda besleyici nohut salatası.

Nohut Salatası Tarifi

Lezzet Elçisi: Mercimek

Protein deposu, besleyici ve sağlıklı mercimeğin sofralarınıza nasıl lezzet elçisi olarak geleceğini merak ediyor musunuz? Bu sorunun cevabı açık aslında. Milli damak tadımız mercimek köftesini sevmeyeniniz var mı?

migrostvblog_mercimekkoftesi_v1_020517

Günün Tatlısı: İrmik

Ve geldik jübilemize. Tatlısız bir iftar akşamı mümkün değil, olamaz! Peki ağır tatlılar yemek yerine hafif ve özel bir tat denemeye ne dersiniz? Mesela irmikli tatlı!

elmali-irmikli-tatli

Siz de seçenekler arasında bocalamak yerine, Migros’un “Ziyafet Paketi“yle hepsine bir arada ulaşabilirsiniz. Geriye bir tek malzemeleri beğenip tarifleri seçmeniz kalıyor.