MigrosTV’de Haftalık Tarif Önerileri ile Sizlerleyiz!

1- Malaga Tatlısı

Bu zamana kadar ünlü pastanelerin vitrinini süslemiş şimdi de sizin mutfağınızı süslemeye niyetli, nefis bir tatlı ile tanışmaya ne dersiniz?
Hazırlanışı biraz zahmetli gibi görünse de içindeki bol bol çikolatası sayesinde size kendini hemen affettirecek malaga tatlısı, her damağı mutlu etmeye kararlı!

Sütlü ve beyaz çikolata karışımı; Malaga Tatlısı

2- Erişte

Makarnanın her haline bayılanlar; ama erişteyi her zaman daha bir ayrı tutanlar hazır mısınız?
Sadece biraz kavurduktan sonra biraz da su ekleyip kaynatarak son derece pratik bir şekilde hazırlanabilen bu nefis tarif, koşuşturma dolu hayatınıza lezzetli ve kocaman bir kolaylık olabilir.

Makarnanın her haline bayılanlar için; Erişte Tarifi 


3- Avcı Böreği

Avcı böreği, lezzet avcılarını bekliyor! Her lezzete kanmayan, böreğin iyisinden anlayan, “elim de biraz lezzetlidir hani!” diyenleri sıradaki tarifimizi hemen uygulamaya davet ediyoruz! Çayıma dost olsun, damağıma lezzet sunsun, aynı zamanda besleyici de olsun; diyorsanız sizi her malzemesi ayrı faydalı, harika bir tarifle tanıştırmak isteriz.

Lezzet avcıları için; Avcı Böreği


4- Arabaşı Çorbası

Sıradaki tarifimiz İç Anadolu’nun bağrından kopup gelerek mutfağınızla buluşmayı hedefliyor! İlk olarak Yozgat’ta olmak üzere Eskişehir, Karaman, Konya, Kayseri gibi birçok şehrin mutfağının vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alan bu nefis çorbaya siz de bugünkü sofranızda yer vermek ister misiniz?

İç Anadolu lezzetlerinden; Arabaşı Çorbası

5- Keçiboynuzlu Kek

Canınız inanılmaz derecede kek istiyor; ama diyeti bozacağınızdan korkuyorsanız işte size diğer birçok kek tarifine göre biraz daha hafif sayılabilecek nefis bir öneri! Doktorların “Çikolata yerine keçiboynuzu tüketin.” diye önerdiği bir besinden hem lezzetli hem de sağlıklı olmayan bir tarif üretmek pek de mümkün olmazdı dedik ve güzel bir alternatif için mutfağa doğru ışınlandık!

Çikolata yerine; Keçiboynuzlu Kek

6- Armutlu Pizza

Farklı lezzetleri denemeyi sevenler, meyvelerden yepyeni tarifler üretmeye bayılanlar, armutu hangi tarifin içerisinde görürse görsün heyecanlananlar; sıradaki tarifimiz sizin için geliyor! Mevsimin en güzel armutlarıyla şöyle meyve sevmeyen ama pizzaya bayılanlara akıl karıştırıcı bir seçenek sunmaya, ezberleri unutturup herkesi şaşırtmaya hazır mısınız?

Armutla yepyeni bir tarif; Armutlu Pizza

7- Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır?

Beslenme kaynaklı sağlık sorunlarının sık görülmeye başlanmasından bu yana organik beslenmenin, her yemeği katkısız bir şekilde evde kendi ellerimizle yapabilmenin önemi büyük ölçüde arttı. Yoğurt yapımı da bu uğraşların en başında gelenlerden sadece biri. Özenle mayalayıp, bekleterek hazırladığınız yoğurdun mis kokusunun ve tadının yanı sıra harcamış olduğunuz emeğin güzelliği ve size getireceği sağlık paha biçilemez.

Günlük sütlerin en lezzetlisini seçip hemen mutfağa koyulsanız iyi olur. Yoğurt mayalamanın püf noktalarını anlattığımız video ile katkısız, en sağlıklı, en lezzetli yoğurdu hatasız bir şekilde yapabileceksiniz. Şimdiden kolaylıklar ve afiyetler!

Beslenmesine dikkat edenler; evde yoğurt nasıl mayalanır?