Mutfakta Bir Fikrimiz Var!

Mutfakta işinizi kolaylaştırmaya geliyoruz! Bu yazımızda pek çok sorunuza yanıt bulabilirsiniz. Hazırsanız başlıyoruz!Et yemeğim nefis oldu ama püreyi yine tutturamadım!

Üzülmeyin, bir de bunu deneyin. Patates püresini hazırlarken içine tuz atıyorsunuz değil mi? İşte o tuz miktarı ile aynı oranda toz şeker katarsanız, püreniz daha katı ve daha sarı olacaktır. Bir deneyin, sonucu yeniden konuşuruz.

patates_püresi
Limon kabuklarının bilinmeyen marifeti!

Limon, pek çok yemeğimizin baş tacı. Ancak hikmeti bilinmez, kabukları ile bir türlü barışamadık gitti! Artık onları da değerlendirmenin bir yolu var. Limon kabuklarını güneş alan bir yere koyun ve kurutun. Özellikle yağlı mutfak malzemelerini ovarken kullanın, sonuçtan memnun kalacaksınız!

limon
Bir parça gravyer?Gravyer peyniri sever misiniz? En sık karşılaşılan sorunlardan biri peynirin çabuk kuruması. Ancak bunu önlemenin pratik bir yolu var! Önceden tuzlu suya bastırdığınız nemli bir beze sararak muhafaza etmeyi deneyin, sonuç şaşırtıcı olacaktır!

Nar ayıklamak zor diyen?

Artık demesin! Çünkü çok pratik bir önerimiz var. Artık etrafa saçılan nar tanelerinin peşinde koşmak ya da kırmızıya bulanan ellerinizdeki nar lekelerini çıkarmakla uğraşmanıza gerek yok. Çözümü videomuzda! http://migrostv.migros.com.tr/nar-nasil-ayiklanir/

Narı pratik bir şekilde ayıkladınız, sıra narla yapılan pratik bir yemek bulmakta. Taze otlu narlı kinoa tarifi imdadınıza yetişti! Hemen tıklayın!
nar
Karnabahardan soğutan kötü koku!

Karnabahar sever misiniz? Ah bir de yaydığı kötü koku olmasa, insanın iştahını kapatıyor! Bir de bunu deneyin. Pişirme suyuna bir parça tuz ve iki kaşık sirke ilave edip, suyun üzerinde köpük oluşumunu bekledikten sonra karnabaharları atın. Kötü kokudan eser kalmaması bir mucize olmalı!

Fırında leziz beşamelli karnabahar tarifimizi mutlaka uygulayın! http://migrostv.migros.com.tr/firinda-besamelli-karnabahar/