Pazartesi Bahane Naneli Tarifler Şahane!

Ailenizin yeşili, bendeniz geldim buradayım efendim. Malumunuz Ocak ayı gelince daha bir yeşillenip kokumu daha bir duyurur oluyorum sizlere. Nefesi daralan şekerimi, burnu tıkanan demetimi, başı ağrıyan yağımı kullandı bugüne kadar. Ama esas hünerimi içine serpildiğim tariflerimde sergiledim. Bizim şefi biliyorsunuz, hatta sorular da soruyorsunuz İyi Gelecek Elçileri aracılığıyla; duyuyoruz mutfakta. Biliyorsunuz kendisi pek sever aromatik tatları. E konu aromatik ise orada bir durmak lazım, benden ala aroma mı olur! Evet, demem o ki sizin için şahane tarifler hazırladık. Ben derim ki beni sepetinizden ayırmayın.

1- Ballı Ekinezya Çayı Tarifi

Soğuk kış günlerine içinizi ısıtacak bir çay tarifi ile başlayayım. Efendim bendeniz, bal ve ekinezyanın arasına girdim ve çaya farklı bir aroma kattım.

naneli_cay

2- Marullu Cacık Tarifi

Türk mutfağının sevilen lezzetlerinden biri olan cacığa biraz da beni serptiler. Marul da bana eşlik etti. Ortaya şahane bir tarif çıktı, tam da et yemeğinin yanına yakışır cinsten.

naneli_tarif

3- Patates Köftesi Tarifi

Baktım ki patates köftesi pek yavan kalmış. Hemen araya gireyim dedim. Yeşil rengimle ortaya öyle bir tarif çıkardım ki aman aman!

naneli_yemek_tarifi

4- Peynirli Palmier Tarifi

Daha önce denediniz mi bilmiyoruz ama bizim şefim bu konuda hassasiyeti var; çok iyi yapar doğrusu. Tarifi izlemek için tıklayın.

yemek_tarifi

5- Puding Tarifi

Kim demiş puding naneli olmaz diye, bal gibi de olur. Sizin için şahane bir puding tarifi hazırladık. Başrolde de ben varım kimse kusura bakmasın!

puding

6- Tavuk Çorbası Tarifi

Şimdi nefis çorba tarifleri zamanı. Kaşığından lezzet damlayan nefis bir tavuk çorbası hazırladık içine de ben atladım. Sonra ne mi oldu?

tavuk_suyu

Demem o ki en taze halimle demet demet Migros raflarındayım. Fazla bekletmeden beni gelip almanızı rica edeceğim çünkü bu tarifleri sizin mutfakta görmek için sabırsızlanıyorum!

😉