3 Şubat Dünya Havuçlu Kek Günü’ne Sevgilerle: Nefis Kek Tarifleri

Bugün 3 Şubat Dünya Havuçlu Kek Günü. Bugün günlerden kek yani! Altın Günleri’nin efsane lezzeti, çayın en yakın arkadaşı keki, bu özel günde yalnız bırakmayalım dedik ve sizin için şahane havuçlu kek tarifleri hazırladık. Videolu anlatımlarıyla renklendirdiğimiz şahane tariflerimiz için görsellerin üzerine tıklayın.

1- Havuçlu Kek Tarifi

Geleneksel olan ile başlayalım, aşağılara indikçe tarçından da yardım alacağız. Evet, geleneksel kek tariflerinden havuçlu kek yaptık efendim; izleyiniz.

mısır_unlu_kek

2- Havuçlu ve Tarçınlı Kek Tarifi

Hazır tarçından bahsetmişken hemen sıradaki tarifimize geçelim. Havuç ve tarçının bir araya gelmesiyle enfes bir kek tarifi çıkardık ortaya. İzlemek için tıklayın.

Yoğurt Keki

3- Diyet Havuçlu Kek Tarifi

Diyettesiniz diye havuçlu kek gününde kekten mahrum mu kalasınız? Kalmayınız 🙂 Sizin için diyet olanını da yaptık. Diyet havuçlu kek tarifini izlemek için tıklayın.

kek yapmanın püf noktaları

4- Havuçlu Badem Keki Tarifi

En az tarçın kadar lezzetli ve keke bambaşka bir aroma katan lezzet; badem. Havuç ile bademi bir araya getirdik ortaya çıkan lezzeti tam da gününe yetiştirdik. İzlemek için tıklayın!

kek

Kek tarifi yapmaya yapıyoruz da bir de bunun kıvamını tutturma işi var. Eğer keki gevrek seviyorsanız sizin için pratik bir öneri verelim hemen. Kekin gevrek olmasının püf noktası için tıklayın.