Nisan Ayı Sebzeleri ile Neler Yaptık?

E tamam artık, resmi olarak bahar ayı başlamıştır! Karpuz kabuğunun denize düşmesi misali, erik ve çağlayı da tezgâhlarımızda gördüysek tamamdır o iş; biz her türlü yaza ilk adımı atarız! Bugün sizler için tezgâhta ne var ne yok topladık, şahane lezzetlere imza attık. Haydi, gelin mutfağa, ikramlarımızı tatmaya!

nisan

1- Zeytinyağlı Bakla Tarifi

Güzel bir zeytinyağlı ile başlayalım. Sabahtan yaparız akşama mis gibi soğur. Misafirimiz bakla…

Zeytinyağlı Bakla Tarifi

2- Kuşkonmazlı Omlet Tarifi

Yarın Cumartesi. Şöyle güzel bir hafta sonu kahvaltısına ne dersiniz? Farklı lezzetlerle harmanlanan nefis bir omlet mesela… Kuşkonmaz ile!

Kuşkonmazlı Omlet Tarifi

3- Etli Enginar Tarifi

Sabahtan zeytinyağlıyı yaptık yapmasına ama biraz da et lazım. Etli enginar yapalım dedik, ne dersiniz?

Etli Enginar Tarifi

4- Oreo’lu Çilekli Tart Tarifi

Oreo ile nefis bir çilekli tart yaptık. Çileğin tazeliği, Oreo’nun enfesliği ile birleşince ortaya neler çıktı neler.

Oreo'lu Çilekli Tart Tarifi

5- Sarımsaklı Mayonez Tarifi

Nisan 1 madem Cuma’ya denk geldi ve madem Cuma’nın ertesi de Cumartesi o zaman kaçamak atıştırmalıklar için bize gün doğdu! Nefis bir sos hazırladık size, tam da cips bandırmalık! Sarımsaklı mayonez yaptık.

Sarımsaklı Mayonez Tarifi

6- Taze Soğan!

Soğanın en tazesi, en lezzetlisi bu ay bizimle! Hangisini size söyleyeceğimize karar veremedik iyisi mi seçeneklerimizi tek bir yazıda toplayalım dedik. İçine soğan girince nevri dönen yiyecekleri sizin için yaptık. Tercihiniz hangisinden yana olurdu?

Birbirinden taze lezzetlerle harmanlanan nefis Nisan ayı geldi, pek de hoş geldi. Enfes tarifler ve sürprizler için bizi takip etmeye devam edin!