Normalinden Sıkılanlara: Ezber Bozan Sakatat Tarifleri

Sakatat… Belki bir et-tavuk-balık üçlüsü kadar popüler değil ama meraklısına da gece vakti ocak yaktıran cinstendir laf aramızda. Eğer siz de bu ‘meraklısı’ tanımına uyuyorsanız bu tarifleri denemek damaklarınıza #iyigelecek. Sizin için birbirinden özel sakatat tarifleri hazırladık. Buyurun sizi şöyle alalım…

1- Izgara Dana Ciğer Tarifi

Sakatat denince ilk akla gelen ciğerdir şüphesiz. Daha önce Ege ciğeri yapmıştık, bu sefer ızgara dana ciğer olsun dedik. Tarifi görüntülü olarak şu linki tıklayarak izleyebilirsiniz.

ızgara dana ciğer

2- Paça Çorbası Tarifi

Sevenin müptelası, sevenin olmazsa olmazı 🙂 Paça çorbasını nasıl yaparsınız bilmiyoruz ancak biz şu yöntemle yaptık, doğrusu bir harika oldu.

paca-corbasi

3- Pişkembe Çorbası

Yoğun akşamların, en ‘sakin’ dostlarından. Sarımsağı bol, kokusu olay. İçeni pişman ettirmeyen bir işkembe çorbası hazırladık size. Yalnız bu tarif bize özel, bir farkla…  İzlemek için tıklayın.

piskembe

4- Yürek Kavurma Tarifi

Hiçbir yürek kavrulmasın, dağlanmasın tabi 🙂 Eğer kavrulacaksa da bari böyle lezzetli yemek olsun dedik. Tarifi izlemek için şuraya tıklayın.

yürek kavurma

5- Ciğer Kızartma Tarifi

Ciğer denince ilk akla gelen geleneksel tarif ile yapalım yazımızın finalini. Tarif geleneksel ama lezzeti evrensel!

ciger-tarifi

Sadece sakatat değil et, tavuk, balık, sebze, meyve derken çok geniş bir tarif yelpazemiz var. İsterseniz şöyle yapalım; siz bugün canınız ne yemeği çekiyor bir düşünün, biz de Yemek Tarifleri kategorimizde size uygun neler var bir göz atalım.

Pazartesi gününe de bu yakışmaz mı hem?

İyi haftalar 😉