Tazecik Bir Dilim Kek İsteyen?

Altın Günü’nün yıldızı, ani gelen misafirin önüne çıkarılacak en şipşak lezzet, kahvaltıya zamanı olmayanların “hemen iki lokma”sı, çayın ilk aşkı, ‘evinin gurmesi’ adaylarının ilk büyük sınavı… Okunuşu tek hece, kendi deseniz 3 harfcik… Tadı ile olay yaratan, görünüşü ile hayran bıraktıran lezzet; kek! “O Lezzet MigrosTV”‘de yoluna kek ile devam etmek isteyenlere #iyigelecek şahane haberlerimiz var. Şöyle buyurmaz mısınız?

kek tarifleri

1- Birinci Kek Kalıbı Muharebesi!

Galibi, kek garantili bir önerimiz var. Keki kalıbından çıkarmadan önce, ıslak bir bez ile etrafını sarın. Bir süre bekletin ve hızlıca çekin. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın.

kek yapmanın püf noktaları

2- İkinci Kek Kalıbı Muharebesi!

Birinci de başarılı olamadıysanız, pes etmek yok. Bir de bıçaklı yöntemi deneyin. İhtiyacınız olan bir bıçak ve biraz azim. İşin ‘Nasıl yapılır?’ kısmı için videomuza buyurun…

kek nasıl yapılır

3- Ateş Kes! Sıra Gevreklikte…

“Kekin gevrek olması için ne yapmak gerekir?” sorusunun bi’çimdik cevabı çok da gizli değil aslında… Kek harcınıza bir parça tuz katarak, kekinizin daha gevrek olmasını sağlayabilirsiniz.

4- Biraz Tatlı?

Kekinizin aromasını nasıl hayal ettiniz bilemiyoruz; belki tatlı, belki tuzlu. Ancak tercihiniz tatlıdan yanaysa size nefis bir önerimiz var. Kek ve pastalarınız için ev yapımı doğal tatlandırıcılar kullanabilirsiniz.

5- Kekin Üzerinde Kendinden Geçen Meyvelerin Hal Çaresi

Enfes bir kek planlıyorsunuz, şöyle bol meyveli. Fikir harika, peki ya sunum? Meyveler duygusal gıdalardır, bekletmeye gelmez hemen soluverir. Bunu önlemenin kolay bir yolu var; şeker. Meyveleri şekere batırırsanız, kekin üzerinde ömrünü uzatmış olursunuz.

6- Organik Severlere #iyigelecek!

Sağlıklı yaşama önem verenler, formunu koruyanlar ve organik beslenenler! Size özel bir haber ile sonlandıralım yazımızı. Klasik kek tariflerine farklı bir alternatif getirmek istedik ve biberiyeli zeytinyağlı organik kek yaptık.

Altın Günü’nün yıldızı olmanız dileğiyle, bu tüyolar aramızda kalacak söz!

Vaktiniz yoksa, Migros’un içindeki fırında sıcacık ve tazecik kekler sizi bekliyor, size sadece misafirlerinize sunmak ya da afiyetle yemek kalıyor:)