Ocakbaşını Mutfağınıza Getiren 5 Kebap Tarifi!

Soğuk havanın en sıcak ve lezzetli dostu; kimi zaman hafta sonlarının “Akşam ocakbaşı yapıyor muyuz?”u kimi zaman endişeli bekleyişlerin ödüllük tarifi; “Oldu bu iş akşam bi’ocakbaşı yapmaz mıyız?”… Eğer dışarı çıkmaya vaktiniz ya da yeterli nakdiniz yoksa sakın üzülmeyin; MigrosTV, ocakbaşını evinize getiriyor! Uzman kasap güvencesiyle Migros’tan aldığınız etler ile 5 nefis kebap hazırladık.
kebap_tarifi

1- Kırma Tavuk Kebabı

Osmanlı mutfağının sevilen yemekleri ile başlayalım. Adı başka tadı ondan da başka bir kebap yaptık; kırma tavuk kebabı. Adının sıra dışılığı sizi korkutmasın, tarifin en basit halini yaptık biz.

kırma_tavuk_kebabı

2- Beyti Kebabı Tarifi

Kebap denince ilk akla gelen tariflerden birinde sıra; beyti kebabı. Yapımı kolay kebap tariflerinden biri olan bu tarifimiz ile kendi evinizin kebap ustası olun!

beyti_kebabı

3- Tepsi Kebabı Tarifi

Tarihin lezzet dolu sayfalarında, hiç duymadığınız ve belki de deneyimlemediğiniz farklı lezzetler hazırlamaya devam ediyoruz. Osmanlı yemeklerinden birinde sıra; tepsi kebabı. Yapılışı için MigrosTV’de bekliyoruz!

tepsi_kebabı

4- Çökertme Kebabı Tarifi

Çökertme kebabı evde nasıl yapılır?” sorusunun en lezzetli yanıtı için sizi tarifimize bekliyoruz. Enfes çıtırları ve iyi pişmiş eti ile adeta bir görsel şölen!

1422748800-eb0a96582715d20348e9ed1482c64ca2

 

5- Kilis Kebabı Tarifi

Tenceremizin başmisafiri patlıcan; ardından nefis baharatlar, en iyi etimizden kıyma ve salçalar da yerini aldı. Kilis kebabımız bir güzel oldu ki ne siz sorun ne biz söyleyelim. Tarifi kaçırmayın!

kilis_kebabı

Geleneksel lezzetimiz, “Türkiye’ye gelince ne yenir?” ve “Türk mutfağının yöresel lezzetleri nelerdir?” sorularının en leziz 5 yanıtı verdik size. Elbette geleneksel ev yemeklerini de unutmadık. Mutlaka MBlog’a uğrayın; bu lezzetlere hayran kalacaksınız!