Önüm, Arkam, Sağım, Solum Sote!

Merhaba Küçük Cuma!

Çarşamba… Haftanın tam ortası. Bugün için küçük Cuma diyelim mi? Neticede 1 gün sonra alarmsız güne uyanacak olmamız, Çarşamba’dan da kutlanmalı. Bugün sizler için hafta sonu ziyafetlerinize renk katacak nefis tarifler hazırladık. Önce gözlere, sonra gönüllere ve ardından damaklara hitap eden ve hatta çatlatan nefis sote tariflerimiz var. Hatırlatmış gibi olmayalım ama Ağustos’u da yarıladık, sonbahar geldi geliyor şaka derken… Etrafımız solgun renklere bürünmeden, canlı canlı tonları serelim istedik sofranıza. Sonbahar da güzel tabi ancak daha çok erken değil mi? Şimdi gelin şu renk tonları meselesine birkaç çatal atalım…

1- Sebze Soteli Cızbız Köfte Tarifi

Uzman Kasap güvencesiyle aldığımız nefis etlerimizi tavaya koymadan önce, güzel bir sote yapalım; adı da sote yatağı olsun. Tarifi görüntülü izlemek için görselin üzerine tıklayın.

blog-kofte

2- Sebzeli Kuzu Yemeği Tarifi

Bu tarifimizde Ramazan’dan kalma bir lezzeti de kullandık; hurma. Hatırlarsınız hurma ile enfes tarifler hazırlamıştık size. Artanlarla da bakın ne yaptık…

blog-kuzu_yatağı
3- Biberiyeli Dana Rosto Tarifi

Dana rostomuzu biberiye ile lezzetlendirirken, o müthiş ‘renk’leri de unutmadık. Bakın sizin için hangi sebzeleri soteledik, hangi lezzet düşlerine daldık…

blog-danarosto

4- Meyveli Tavuk Sote Tarifi

Kulağa ilginç geliyor değil mi? Biz armut ile yapmıştık ancak siz damak zevkinize uygun yaz meyveleri ile de yapabilirsiniz. Tercih sizin!

blog-armutlu_sote

5- Havuçlu Tavuk Sote Tarifi

İşe biraz da turuncu katalım mı? Daha önce farklı lezzetlerle harmanladığımız tavuk sotemizi bu sefer havuç ile buluşturduk. Ortaya çıkan turuncu lezzete hayran kalacaksınız!

blog-havuclusote
6- Sebzeli Kuzu İncik Tarifi

Bu sefer rol sırası kuzu incikte. Ağızda dağılan enfes kuzu etini, rengârenk sebzelerle harmanladık. Yapımı kolay incik tarifi ile çok iddialı geliyoruz baştan söyleyelim!

blog-kuzuincik

Sote!

Eğer siz de bu nefis lezzetleri sotelemek istiyorsanız, MigrosTV’yi takip etmeye devam edin. Sürprizlerimize ba-yı-la-cak-sı-nız!