Pastacılık Dünyası: Ağız Sulandıran Ev Yapımı Pasta Tarifleri

2016’nın son haftası… Önümüzde kocaman bir 2017 bizi bekliyor. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım diye, 2017’e de bol pastalı bir giriş yapalım istedik. Migros Mağazaları‘nda bulunan MFırın‘ın lezziz pasta dünyasından dilediğiniz en taze haliyle seçebilirsiniz, önce bu konuda mutabık olalım 🙂 Ve fakat derseniz ki ‘içine sevgimi katmak isterim’ o halde size evde yapılabilen kolay pasta tariflerini anlatmak, boynumuzun borcu. Sizin için pratik pasta tarifleri hazırladık.

1- Marshmallow’lu Çilekli Noel Baba Tart Tarifi

Yılbaşı akşamı için tatlı tarifleri arayanlardansanız bu önerimiz tam size göre. Noel Baba figürlü tatlı tariflerinden biri olan Noel Baba tart tam size göre.

noel_baba_tart

2- Hello Kitty Pasta Tarifi

Çizgi film figürlü pasta mı dediniz? Hello Kitty yapalım hemen! Hello Kitty şeklinde pasta tarifimiz sanılanın aksine çok pratik. İzlemek için tıklayın.

hello_kitty

3- Panda Pasta Tarifi

Sevimli ayıcık panda, şimdi sofrada! Panda şeklinde pasta tarifi hazırladık size. Figürlü pasta tarifleri için bizi takip etmeye devam edin.

panda_pasta

4- Kuru Meyveli Mozaik Pasta Tarifi

Geleneksel pasta tariflerinden biri olan mozaik pastaya, biraz da kuru meyve kattık. Ortaya çıkan tarif hem hafif oldu hem de pratik.

mozaik_pasta

5- Çikolatalı Muhallebili Kadayıf Pastası Tarifi

Adının kalabalık olmasına aldanmayın; işin temelinde süt var 🙂 Sütlü tatlı tariflerinden biri olan, muhallebi ile yoğrulan enfes bir kadayıf pastasına ne dersiniz?

cikolatali_muhallebi

6- Alman Pastası Tarifi

Dünya mutfağından pasta tarifleri ile devam edelim. Dillere destan kremasıyla enfes bir Alman pastası hazırladık. İzlemek için tıklayın.

alman_pasta

Yazımızın finalinde de tatlandırıcılara bir göz atalım. Kek ve pastalar için tatlandırıcı tarifimizi kaçırmayın deriz!

Ağzınızın tadı hiç bozulmasın! 😉