Pazar Kahvaltısına Pek Yakışır: Peynir ile Yapılan 7 Pratik Tarif

Hafta sonu kahvaltılarına verilen önem malum; geç uyanmalar, mutfaktan gelen mis gibi taze ekmek kokuları, bardaktan eksik olmayan tavşan kanı çaylar, uzun süren sofra sohbetleri, ardından içilen mis gibi Türk kahveleri ve daha pek çoğu. Hafta içi yoğun mesai harcayanların favori günü Pazar’ı biraz daha özel kılalım istedik. Geleneksel Pazar kahvaltılarına farklı bir aroma katalım dedik ve sizin için peynir ile yapılan kahvaltılık tarifleri derledik.

1- Peynirli Patlıcan Kızartması Tarifi

Favori peynirinizi kızartmanın tam zamanıdır bizce! Pratik atıştırmalık tariflerden biri olan peynir kızartmasını damaklarınız uzun süre unutamayacak. Ve evet, patlıcanla! 🙂

patlicanli_peynir

2- Peynirli Ekmek Dilimleri Tarifi

Beyaz ekmek, kepekli ekmek, tahıllı ekmek, çavdar ekmeği derken ekmekler sofranın baş köşesinde. Peki ya peynirli ekmek dilimlerine ne dersiniz? Bakın onlar da bizim sayfamızın baş köşesinde!

peynirli_ekmek

3- Antep Fıstıklı Peynir Topları Tarifi

Sofranızda şöyle güzel bir Antep rüzgarı estirmeye ne dersiniz hem de bol fıstıklısından? MigrosTV şefimiz, Antep fıstıklı peynir topları tarifini sizin için verdi.

peynir_lokmalari

4- Peynirli Rulo Börek Tarifi

Pazar kahvaltısı böreksiz olmamalıydı, olamazdı! Elbette sofrada böreğimiz bulunacak… Börek tariflerinin en geleneksellerinden birini hazırladık; peynirli rulo böreği. İzlemek için tıklayın.

peynir_kizartmasi

5- Peynirli Poğaça Tarifi

Hamur işlerinden devam edelim mi? Şimdi de sırada enfes tadıyla mis gibi peynirli poğaça var. Kolay poğaça tarifleri arayanlardansanız, doğru adrestesiniz.

peynirli_pogaca

6- Patatesli Peynirli Sufle Tarifi

Patates kahvaltıda biraz ağır olmaz derseniz bu tarifimize bayılacaksınız. Sıradan sufle tariflerini bugünlük rafa kaldırın; ezber bozmaya geliyoruz. Patatesli peynirli sufle duymuş muydunuz hiç? Bakın nasıl yaptık.

peynirli_sufle

7- Sebzeli ve Peynirli Omlet Tarifi

Merak etmeyin omleti unutmadık. Ama biraz farklı olsun istedik. Çeşnisini sebzelerle arttırdık peynir ile son noktayı koyduk. İzlemek için tıklayın.

peynirli_omlet

Bitmedi, bitmez; Pazar kahvaltılarına tariflerimiz tükenmez. Çok daha fazla kahvaltılık tarifini şurada bulabilirsiniz.

Gününüz aydın, haftanız bereketli başlasın!